Pompy ciepła do ogrodowych basenów

W polskich warunkach klimatycznych nie ma możliwości korzystania z otwartych basenów ogrodowych przez cały rok. Dlatego też chcąc korzystać z zalet basenu nieco dłużej, należy zadbać o to, aby woda w nim się znajdująca, została w sposób odpowiedni podgrzana – tu niezawodne będą pompy ciepła do basenu.

Na rynku dostępnych jest wiele modeli pomp, które swoją konstrukcją zostały idealnie dopasowane tak, aby mogły efektywnie ogrzewać wodę w basenowych ogrodach, gdy już sezon na kąpiele nieco przemija, a jedna chcielibyśmy cieszyć się z nich nieco dłużej, niż pozwala na to pogoda. W przypadku zdecydowanej większości tego typu urządzeń, wprowadzono ograniczenia w temperaturze ogrzewanej wody – przeważnie wnosi ona nie więcej niż 35 stopni Celsjusza. dodatkowo pompa współpracuje ze specjalnym skraplaczem, który bez przeszkód może pracować na basenowej wodzie, co dodatkowo pozwala na znaczące zmniejszenie kosztów jego utrzymania.

Pompy ciepła do basenu (https://www.dobrebaseny.pl/Pompa-ciepla-c151) to niezwykle wygodne i efektywnie działające rozwiązanie, to nie ulega najmniejszej wątpliwości. Jednak jak w rzeczywistości przedstawiają się eksploatacyjne koszty związane z utrzymaniem i działaniem tego typu pompy? Otóż najczęściej basenowe pompy ciepła korzystają w większości z bezpłatnej energii odnawialnej (co sprawia, że koszty jej użytkowania nie są tak wysokie, jakby się początkowo mogło wydawać). W tym przypadku największe koszty generuje natomiast użytkowanie samej elektrycznej grzałki, najmniejsze natomiast samo utrzymanie w sprawności solarnej instalacji, która jest absolutnie niezbędna, aby móc korzystać z odnawialnych źródeł energii w czasie eksploatacji pompy.