Materiał na schody wewnętrzne – najważniejsze aspekty

Schody znajdujące się wewnątrz domu to obiekt, którego nie sposób omijać wzrokiem. Dlatego tak wielu właścicieli domów dąży do tego, by stanowiły one miły dla oka widok.
Estetyka schodów jest niewątpliwie istotna, jednak nie należy zapominać, że podstawową dziedziną, w jakiej powinny się sprawdzać nowe płytki schodowe, jest zapewnienie domownikom bezpieczeństwa przy poruszaniu się pomiędzy piętrami.

Piękne schody to nie wszystko

Każdy, kto widząc wymarzone płytki, które w żadnej mierze nie zostały dostosowane do pokrywania nimi schodów, powinien wziąć głęboki oddech i zastanowić się, czy na pewno przez następne 10 lat będzie uważał przy każdym kroku.

Nieodpowiednie płytki mają również tendencję do pękania, co może zmusić nierozsądnego konsumenta do jeszcze szybszej ich wymiany. Nawet najpiękniejsze schody nie spełnią właściwie swojej roli, jeśli zostaną wyłożone płytkami o gładkiej, niestawiającej oporu powierzchni.

Bezpieczeństwo i wytrzymałość schodów

Śliskie schody stanowiły nieustanne zagrożenie dla bezpieczeństwa domowników i prędzej czy później trzeba będzie zdecydować się na wymianę całości płytek, co niepotrzebnie wygeneruje dodatkowe koszta.

Dlatego, jeśli zależy nam na schodach wyłożonych kamieniem, warto wybrać płytki schodowe z matowego, szorstkiego, a nawet lekko nieregularnego materiału. Płytki przeznaczone do tego celu są często pokrywane przez producenta dodatkową warstwą antypoślizgową. Antypoślizgowe parametry płytek są oznaczane specjalnymi symbolami, z którymi trzeba się zapoznać przed zakupem.

Płytki powinny także cechować się wysoką wytrzymałością – będą narażone na najrozmaitsze uszkodzenia praktycznie każdego dnia. Potrzebujemy tu płytek schodowych o wysokiej klasie ścieralności, które nie odpryskuje łatwo. Nie zapominajmy, że schody to miejsce, które brudzi się stosunkowo często – będziemy je zapewne myć kilka razy w tygodniu, używając przy tym środków myjących, w składzie których występują rozmaite chemikalia. Konieczny jest zatem zakup płytek, które sprostają temu wyzwaniu.

Więcej znajdziesz na: https://home100.pl/plytki-na-schody