dodatki w każdej łazience

Modele półek do łazienki

Aranżacja łazienki należy do dość trudnych zadań. Po wybraniu płytek oraz armatury, przychodzi czas na dodatkowe akcesoria, takie jak szafki, półki oraz wieszaki. Każdy z tych elementów jest równie ważny, dlatego ich wybór powinien być starannie przemyślany. Na szczególną uwagę zasługują półki, dzięki którym utrzymanie porządku wśród kosmetyków, gąbek oraz innych przyborów higienicznych będzie bardzo łatwe.

Praktyczne półki łazienkowe

Półki łazienkowe sprawiają, że w pomieszczeniu panuje porządek, a codzienne sprzątanie trwa o wiele krócej, niż w wypadku, kiedy kosmetyki są porozstawiane na wszystkich wolnych powierzchniach, takich jak np. pralka lub parapet. Dzięki narożnym modelom podręczne artykuły do kąpieli: żele i płyny myjące, mydła, szampony do włosów, gąbki i myjki można przechowywać w kabinie prysznicowej lub w rogu wanny, gdzie zawsze będą pod ręką. Natomiast kosmetyki pielęgnacyjne, pasty i szczoteczki do zębów, akcesoria do golenia znajdą swoje miejsce na półce umieszczonej pod lub obok lustra. W łazience świetnie sprawdzą się również półeczki – koszyki, wyposażone dodatkowo w wieszaki na ręczniki, myjki, a nawet suszarki do włosów.

Rodzaje półek łazienkowych

W zależności od naszych potrzeb, wielkości oraz stylistyki w jakiej utrzymana jest łazienka możemy zdecydować się na półki narożne, prostokątne lub utrzymane w nowoczesnej, nietypowej stylistyce. Obecnie producenci akcesoriów łazienkowych oferują półki ze stali nierdzewnej, szkła, odpowiednio zabezpieczonego drewna, a także tworzyw sztucznych. W zależności od sposobu montażu półki łazienkowe możemy podzielić na instalowane przy pomocy kołków rozporowych, kleju, a także drążka rozporowego. Ostatnia opcja pozwala na umieszczenie pod prysznicem lub w rogu wanny wielopoziomowej półeczki bez konieczności ingerencji w powierzchnię ścian.