Oświetlenie zewnętrzne

Oświetlenie w małej architekturze jest ważnym elementem z punktu widzenia funkcjonalności, ale również designu. Obecnie producenci oświetlenia zewnętrznego oferują niezliczone ilości opraw sufitowych, stojących, brukowych i ściennych.

Nowoczesne budownictwo

W budownictwie nowoczesnym dominują formy geometryczne i ascetyczne – zdecydowanie nieskomplikowane i proste. Kolorystyka utrzymana jest najczęściej w barwach monochromatycznych – od bieli poprzez szarości po czerń. Bardzo dobrze wpisuje się w ten trend kostka brukowa LED. Całkowicie wkomponowana w powierzchnię podjazdu czy chodnika, prawie niewidoczna w dzień i dająca dobre światło doświetlające w zimnych odcieniach bieli czy niebieskiego, tak “lubianego” przez nowoczesny design.

Funkcjonalność i utylitaryzm

Kostka ledowa w budownictwie indywidualnym może być wykorzystana do aranżacji podjazdów, ścieżek ogrodowych, podświetlania ogrodzenia, domu, budynków gospodarczych czy rekreacyjnych takich jak garaże czy altanki, a nawet określonych grup roślin, łącząc funkcję praktyczną z estetyczną.
Poza podobnymi jak w domach jednorodzinnych zastosowaniami, w budownictwie wielorodzinnym kostka LED, może przejąć dopuszczalną przepisami część zadań informacyjnych – wskazywać kierunek ruchu pojazdów czy pieszych np. w garażach podziemnych poprzez wbudowane w powierzchnię kostki tradycyjnej różnego rodzaju strzałki, znaki czy nawet krótkie napisy typu STOP.