Oświetlenie, które kreuje określony klimat

To właśnie poprzez odpowiedni dobór oświetlenia we wnętrzu możemy określić jego klimat, a także sprawić, że sami będziemy się tam dobrze czuć. Delikatne, ciepłe i niezbyt mocne światło w strefie wypoczynkowej, ale i odpowiednio mocna żarówka tam, gdzie będziemy chcieli usiąść z książką do czytania. Wydzielenie stref w pokoju dziennym jest ważnym zadaniem, które trzeba wziąć sobie do serca w momencie, kiedy zabierzemy się już za kupno lamp.

Lampy do salonu, które są piękne, ale i funkcjonalne

Z jednej strony lampy pełnią funkcję praktyczną, bo ich zadaniem jest rozświetlać przestrzeń. Nie ma się co jednak oszukiwać co do tego, że mają też swoją funkcję dekoracyjną i mogą znacząco podkreślić stylistykę całego pomieszczenia. Lampy wiszące do salonu sprawdzają się w praktyce do oświetlenia poszczególnych stref tego wnętrza.

– Na pewno sprawdzą się bezpośrednio nad stołem jadalnianym, a modnym rozwiązaniem jest umieszczenie tam trzech pojedynczych lamp wiszących w jednym rzędzie.

– Lampa wisząca do salonu powinna znaleźć się w centralnej części sufitu tak, aby mogła bez przeszkód oświetlić całe pomieszczenie. Może to być lampa z więcej niż jednym kloszem i więcej niż jednym miejscem na żarówkę. Taka bogata lampa umieszczona w centrum od razu zwraca na siebie uwagę, powinna być więc na tyle duża, aby swoimi proporcjami odpowiadała wielkości samego pokoju dziennego. Pamiętajmy, że pełni ona funkcję reprezentacyjną.