sklejka

Wnętrze ze sklejki

sklejka Teraz czas na drewno! Niektórzy ludzie podchodzą do tego trendu o krok dalej i wybierają płyty drewniane tam, gdzie zwykle jest gips lub płytki. Sklejka jest materiałem budowlanym, który pasuje do każdego wnętrza i na pewno wniesie ze sobą do pomieszczeń świeżość i stworzy unikalne wnętrze.

W wielu domach są drewniane podłogi, a także sklejki lub inne drewniane płyty na sufitach i ścianach. Często półki i schody wykonane są z drewna, a płyty wykończeniowe są nieobrobione, olejowane lub malowane. Drewniana struktura płyt stanowi zatem centralną część domów. Wszystkie rodzaje drewna zapewniają ciepłą i przytulną atmosferę.

Sklejka OSB ma potężną graficzną ekspresję, a struktura drzewa jest ciekawa ze względu na swoją szorstką i nierównomierną powierzchnię. Powierzchnia jest interesująca i nadaje ścianom bardziej żywy wygląd.

Płyty drzewne w tym sklejka są od dawna używane, ale przede wszystkim jako ważne elementy konstrukcyjne. Jednak drewniane płyty tworzące przyciągające wzrok elementy w domu nie zawsze były tak powszechne. Wcześniej drewniane płyty były zwykle ukryte za innymi materiałami, takimi jak tynk, dachówka, boazeria, farba lub tapeta.

Stosowanie olejowanej lub nieobrobionej sklejki stało się bardziej powszechne w ostatnich latach. Sklejka i inne płyty drewniane mogą być świetne w wersji nieobrobionej, ewentualnie mogą być one pokryte przezroczystym olejem lub lakierem.