tanie modele płytek drewnopodobnych

Co trzeba wiedzieć o płytkach drewnopodobnych?

Płytki drewnopodobne pojawiają się w ofertach wielu sklepów. Zdobywają uznanie klientów ze względu na ich atrakcyjną cenę i łudząco przypominający drewno wygląd. Gdzie można umieścić tego typu płytki? Jakie są ich zalety? Czy to rozwiązanie dla każdego?

W jakich wnętrzach warto zastosować płytki drewnopodobne?

To z pewnością świetne rozwiązanie do łazienki. To tam panuje duża wilgotność. Choć drewno mogłoby sobie z nią poradzić, to płytki zdecydowanie zniosą to lepiej i posłużą na dłużej. Są także prostsze w zachowaniu czystości. To zaleta, na którą zwraca uwagę wielu urządzających dom. Płytki drewnopodobne naśladują drewno nie tylko pod względem wyglądu, ale także faktury. Każda płytka potrafi być inna, co nadaje aranżacji naturalności. Płytki tego typu sprawdzą się także w kuchni. Mogą być ułożone nie tylko na podłodze i ścianach, ale także nad blatami. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Charakteryzują się też wysoką ścieralnością. Kolejne pomieszczenie, w którym można je umieścić to salon, gdzie ozdobią chociażby kominek. Sprawdzą się również na schodach i w przedpokoju.

Płytki drewnopodobne – jakie są ich rodzaje?

Mogą być stworzone z gresu lub terakoty. Gres jest droższy i lepiej się sprawdza. Może być to materiał mrozoodporny, co daje możliwość zastosowania płytek drewnopodobnych na zewnątrz na przykład na tarasie. Należy zwrócić uwagę na to, czy gres jest szkliwiony. Jeśli tak, to płytki będą chronione przed nasiąkaniem wody. To najlepszy wybór do łazienki. Płytki różnią się także odpornością na ścieranie. Najwyższa z nich, czyli V daje gwarancję, że materiał może być użyty w często uczęszczanych pomieszczeniach. Na rynku dostępne są także drewnopodobne płytki antypoślizgowe. To idealny wybór do łazienki i na schody.

Więcej o drewnopodobnych płytkach dowiesz się ze strony: https://www.ekspercilazienek.pl/plytki-drewnopodobne