płytki podłogowe do łazienki

W jakim kolorze wybrać płytki podłogowe do łazienki?

Urządzanie łazienki może być bardzo ciekawym zajęciem. Do wyboru jest bardzo dużo różnych produktów w nowoczesnym designie, a także w klasycznej odsłonie. Najczęściej na podłodze znajdują się płytki, gdyż te są nie tylko trwałe i odporne na wilgoć, ale też z łatwością można je utrzymać w czystości. Jakie kolory są modne? Jak dobrać płytki podłogowe do łazienki?

Nowoczesne płytki podłogowe do łazienki w stonowanych kolorach

Nie każdy preferuje ekstrawaganckie kolory, a zdecydowanie najlepiej się czuje we wnętrzach urządzonych w stonowanych barwach. Z tego względu w sklepach budowlanych dostępne są płytki podłogowe do łazienki w jasnych i ciemnych kolorach, które nie rzucają się w oczy. Wiele osób decyduje się na czerń lub biel. Można z płytek ułożyć szachownicę na podłodze. Jeśli łazienka jest niewielka, to lepiej wybrać płytki o mniejszych wymiarach. Na dużej przestrzeni zdecydowanie lepiej prezentują się duże płytki w wysokim połysku – https://home100.pl/plytki-podlogowe-do-lazienki.

W jakim kolorze urządzić nowoczesną łazienkę?

płytki podłogowe do łazienki

Nowoczesna łazienka przede wszystkim powinna być minimalistyczna, ale nie nudna. Co to dokładnie oznacza? Przede wszystkim warto postawić na jasne barwy, ale można też dodać trochę kolorytu. Jeśli na ścianach będą białe płytki, to na podłodze można położyć płytki w kolorze ciemniejszym z jasnymi akcentami. Do tego idealnie będą pasować czerwone dekoracje lub metalowe elementy. Jednak nowoczesna łazienka wcale nie musi być stonowana. Można trochę poszaleć i zdecydować się na płytki podłogowe do łazienki z akcentami złotymi lub z brokatem. Takie trendy są obecnie bardzo modne. 

Gdzie kupić dobrej jakości płytki podłogowe do łazienki?

Płytki podłogowe łazienkowe można kupić w marketach budowlanych, a także w sklepach specjalizujących się w sprzedaży artykułów wykończeniowych. Warto przy okazji zakupów wybrać produkty wysokiej klasy, które będą odporne na zarysowania, pęknięcia i zachowają swój wygląd przez długie lata.