salon w stylu boho

Salon inspirowany stylem boho

Ten rok dyktuje nowe zasady i trendy. Podczas gdy w projektowaniu ubrań powróciły żywe lata 80-te, w aranżacji wnętrz prym wiedzie styl boho. Nazywa się go również “bohemian chic”. Samo słowo pochodzi z języka francuskiego i w dosłownym tłumaczeniu oznacza “Cygana”. W rzeczywistości styl ten jest mieszanką kolorów i stylów, dekoracji i akcesoriów, która tworzy wyjątkową, kolorową i świąteczną atmosferę. Ten styl szczególnie pasuje do pokoju dziennego, w którym tak często spotykamy się z gośćmi, świętujemy rodzinne okazje i spędzamy weekendy.

Materiały naturalne w stylu boho

Naturalne tkaniny są nadal niezbędne w mieszkaniu inspirowanym stylem bohemy. Fotel rattanowy, wiklinowy dywanik oraz lniane koce i poduszki zatrzymują ciepło letniego słońca, a jednocześnie tworzą pogodną i uspokajającą atmosferę.

Dywany do salonu

Centralnym punktem salonu w stylu boho jest dywan. Do wyboru są dywaniki w jaskrawe wzory i tkane, dywaniki jutowe, maty bambusowe – wszystkie są mile widziane, ale nie ma lepszego wyboru niż kilka dywaników. Naturalne dywany, rozrzucone po całym pomieszczeniu, wnoszą ciepło, przytulność i lekką niedbałość boho.

salon w stylu boho

Wzory i nadruki

Czerpiąc inspirację z kultury nomadów, styl bohemy wprowadza do wnętrz ozdoby z różnych regionów świata. Nie bój się eksperymentować, ponieważ salon w stylu boho może być od podłogi do sufitu, od dywanów i poduszek po okładziny ścienne, ozdobiony wzorami, etnicznymi deseniami i nadrukami.

Ciepła paleta kolorów

W salonie w stylu boho najlepiej zdecydować się na neutralne odcienie, aby podkreślić fakturę materiałów. Wybierz odcienie beżu, kremowego i połącz je z bielą, żółcią i ochrą. Jeśli uważasz, że ta paleta jest zbyt nudna, można ją również rozcieńczyć delikatnymi odcieniami czerwieni, błękitu, a nawet zieleni, aby uzyskać ciepły i jednocześnie żywy wygląd.

Niejednorodna mieszanka stylu

Boho jest inspirowane przez różne kultury. Aby stworzyć prawdziwie cyganeryjny salon, należy zgromadzić w jednym pomieszczeniu przedmioty z całego świata: dywany utkane w warsztacie w Marrakeszu, rzeźby przywiezione z Afryki, wiklinowe kosze kupione na Bali i wazony z wpływami azjatyckimi.