pianka pod basen

Pianka pod basen i jej zalety

Pośród wielu różnorodnych akcesoriów basenowych na uwagę na pewno zasługuje pianka pod basen. Zazwyczaj nie jest sprzedawana w zestawie z basenem, każdy zainteresowany musi ją dokupić oddzielnie. Właściwie wybrana pozwala nie tylko na znacznie wygodniejsze korzystanie z basenu ale również w sporym stopniu zabezpiecza basen przed uszkodzeniami, dzięki czemu może on służyć dłużej bez żadnych problemów.

Wymiary pianki pod basen

Właściwie wybrana pianka pod basen to przede wszystkim odpowiednie wymiary. W tym celu powinno się zmierzyć wymiary dna basenu, pianka bowiem powinna być od niego nieco większa. Dzięki temu po ustawieniu basenu na niej nawet w sytuacji, gdy minimalnie się przesunie nie będzie to stanowiło problemu. Im większy basen, tym większa również powinna być grubość pianki, ponieważ działają na nią znacznie większe siły związane z większą masą wody w basenie.

Dlaczego warto stosować pianki pod basen

pianka pod basen

Pianka pod basen jest produktem o którym warto pomyśleć. Wykonana z odpowiednich materiałów, zapewnia przede wszystkim znacznie bardziej miękkie podłoże i wyrównuje nierówności. Ma to bardzo duże znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy basen ustawiany jest na nierównym gruncie. Ponadto dzięki zastosowaniu maty dno basenu o wiele mniej narażone jest na uszkodzenia takie jak na przykład przetarcia czy przebicia. Pianki pod basen można kupić zarówno w formie jednolitych kawałków o odpowiednio dopasowanej wielkości jak również z formie takich, które składa się z mniejszych elementów przed postawieniem basenu.