Zestaw natryskowy podtynkowy – wszystko, co musisz wiedzieć!

Odpowiednie urządzenie strefy kąpieli wydaje się nie być wcale skomplikowanym przedsięwzięciem. Nic jednak bardziej mylnego. Problem w postaci “wanna czy prysznic” to nie jedyny dylemat, przed którym stoimy. Po jego rozstrzygnięciu przychodzi czas na znacznie trudniejsze zadanie, jakim jest wybór odpowiedniej armatury. Na co jednak zwrócić uwagę podczas wyboru zestawu prysznicowego podtynkowego?

Na co zwrócić uwagę wybierając zestaw prysznicowy podtynkowy?

Wybierając gotowy zestaw, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów – jest to przede wszystkim korpus oraz głowica.

Głowica to jeden z najważniejszych elementów baterii. Świadczy ona nie tylko o jej jakości, ale i szczelności. Odpowiada za mieszanie ciepłej wody z zimną oraz regulację jej temperatury.

Dobrej jakości głowice będą ponadto posiadać sitko lub tłumik, których zadaniem będzie wyciszenie szumu wody. Warto również wiedzieć, że im głowica jest większa, tym większy będzie przepływ wody. Wyróżniamy trzy rodzaje głowic: termostatyczne, suwakowe oraz ceramiczne.

Korpus to drugi, zaraz po głowicy, najważniejszy element w każdej baterii. Jego wykończenie różni się między sobą w zależności od ceny – droższe wykończenia wykonane są z niklu, złota, stali szlachetnej oraz mosiądzu. Poza różnymi wykończeniami do wyboru mamy także różne kształty. 

Jakie są rodzaje zestawów natryskowych podtynkowych?

Wszystkie zestawy natryskowe składają się z kilku elementów. W zależności od naszych preferencji, możemy znaleźć zestawy gotowe lub samodzielnie skompletować całość. Jakie znajdziemy gotowe zestawy natryskowe? Składają się one z:

  • deszczownicy, słuchawki i węża,
  • prysznica, drążka i węża,
  • baterii wannowej wraz z zestawem punktowym,
  • zestawu prysznicowego z baterią termostatyczną,
  • baterii z deszczownicą oraz prysznicem ręcznym,
  • deszczownicy, baterii termostatycznej oraz prysznica ręcznego.