palmy kencja

Palma kencja – idealna roślina ozdobna

Wykorzystywanie roślin jako elementów ozdobnych jest powszechną praktyką w wielu wnętrzach. Sprawiają one bowiem, że aranżacja prezentuje się znacznie lepiej oraz zdecydowanie oryginalniej. Trzeba jednak dokonać odpowiedniego wyboru, co może okazać się nieco problematyczne.

Palma kencja – gdzie się sprawdzi?

Jednym z najważniejszych czynników determinujących wybór roślin ozdobnych jest oczywiście ich atrakcyjny wygląd. W tej kwestii ciężko jest dorównać palmie kencji. Prezentuje się ona bowiem wspaniale, a ponadto można ją hodować nie tylko w pomieszczeniach, ale również na zewnątrz. Zwykle rośnie od wysokości od 1,5 do 2,5 metra, co sprawia, że nie da się jej przeoczyć i od razu przyciąga do siebie uwagę. Posiada oszałamiające, przypominające ogromne pióra liście, ciemnozielone i lśniące. Dzięki temu z łatwością wpasuje się w dowolną aranżację. 

Charakterystyka rośliny

palma kencja

Każda roślina ma nieco inne wymagania co do jej hodowli. Tylko odpowiednia pielęgnacja sprawi, że będzie się świetnie prezentowała. Palma kencja dostępna np. w tym sklepie nie posiada w tej kwestii skomplikowanych wymagań. Jest niesamowicie prosta w uprawie, odpowiadają jej przeciętne warunki pokojowe, a przy tym nie jest tak wymagająca w kwestii wilgotności powietrza jak inne rodzaje palm. Powinno się ją postawić w pobliżu okna, aczkolwiek zasłoniętego lekką zasłoną, ponieważ preferuje rozproszone światło. Nie lubi nadmiaru wody, więc trzeba uważać, by jej nie przelać. Liście jednak warto co jakiś czas spryskać wodą, zwłaszcza gdy pojawił się problem z suchym powietrzem w mieszkaniu. Dzięki temu liście zawsze będą się odpowiednio prezentować.