klimatyzatory kasetonowe

Dlaczego warto zakupić klimatyzator kasetonowy?

Nie ulega wątpliwości, że jednym z najważniejszym czynnikiem wpływającym na dobre samopoczucie w przestrzeni domowej jest poziom komfortu termicznego. Oczywiście najtrudniej utrzymać odpowiedni komfort termiczny podczas lata ze względu na wysokie temperatury. Zatem coraz więcej osób decyduje się na montaż klimatyzacji sufitowej w swoich domach. Klimatyzacja sufitowa pozwala w trakcie lata odczuwać domownikom chłodniejsze i przyjemniejsze powietrze.

Klimatyzator kasetonowy – co to jest?

Obecnie klimatyzatory kasetonowe to urządzenia, które montowane są w przestrzeni sufitu kasetowego. Zaciąg powietrza w tych urządzeniach następuje przez jego centralną część, a nawiew zostaje rozprowadzany pod sufitem podwieszanym. Dzięki temu powietrze rozprowadza się równomiernie po całym pomieszczeniu. W sklepach dostępne są klimatyzatory kasetonowe jedno, dwu i czterokierunkowe. Klimatyzatory jedno i dwukierunkowe posiadają panel w kształcie prostokąta. Klimatyzatory te zazwyczaj stosowane są w pokojach oraz niewielkich korytarzach.

klimatyzatory kasetonowe

Klimatyzator kasetowy – zalety

Niewątpliwie większość klientów decyduje się na zakup klimatyzatora sufitowego. Ten rodzaj klimatyzatora korzystnie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Ponadto wyróżnia się on bardzo wysokim poziomem funkcjonalności, który polega na efektywnym i równomiernym rozprowadzeniu schłodzonego powietrza w domu. Zatem urządzenie to gwarantuje wielostronny nadmuch powietrza. Poza tym nie zajmuje dużo miejsca, co jest szczególnie ważne w przypadku małych pomieszczeń. Kolejną zaletą klimatyzatora sufitowego jest niezawodność, a co za tym idzie, domownik nie musi go często naprawiać albo oddawać do naprawy. Z kolei montaż takiego urządzenia nie jest skomplikowany i nie wymaga wielu prac remontowych. Tak więc warto wybrać klimatyzator kasetowy i cieszyć się schłodzonym powietrzem.