Najlepsze umywalki do małej łazienki

Urządzenie małej łazienki nie zawsze jest łatwe. Zmieścić należy w niej dość dużo rzeczy. Jeżeli już posiadamy łazienkę w niewielkim rozmiarze, to prawdopodobnie pozostałe części mieszkania również nie charakteryzują się dużym metrażem. W łazience swoje miejsce będzie więc musiała znaleźć – oprócz klasycznego wyposażenia – również pralka, kosze na pranie, suszarka i różnorodne szafy i szafki.

Jak oszczędzać miejsce w łazience?

syfon-umywalkowy-klik-klak-uniwersalny

Przede wszystkim należy zastanowić się nad każdą dostępną przestrzenią i odpowiedzieć sobie na pytanie o to, jak można ją wykorzystać. Przestrzenią, która zazwyczaj nie jest używana jest ta, znajdująca się poniżej łazienkowej umywalki. Znajduje się tam syfon umywalkowy i pozostałe części armatury, które jednak nie zajmują dużo miejsca. Rozwiązaniem może być umywalka zabudowana, poniżej której znajduje się szafka. Musi się w niej znaleźć oczywiście miejsce na syfon. Problemem może być sytuacja, w której syfon do umywalki psuje się i wymaga naprawy, lub wymiany. Najczęściej konieczne będzie wyciągnięcie wszystkich rzeczy, które znajdują się w szafce pod umywalką i zabezpieczenie samej szafki (może polecieć sporo, bardzo brudnej wody). Warto również pamiętać o zapobieganiu takim sytuacjom, jak zapchanie odpływu. Pomocny może być specjalny korek do umywalki z sitkiem, na którym zatrzymują się drobne śmieci.

Co jeszcze można zrobić?

Istnieją rozwiązania, w której szafka pod zlew może być skonstruowana w ten sposób, że syfon znajduje się de facto za nią (czasem może wymagać to zastosowania syfonu w odpowiednim kształcie), albo w osobnej przestrzeni pośrodku. Tego rodzaju szafka może być wykonana w taki sposób, który umożliwia jej łatwe wysunięcie, bez konieczności wyciągania czegokolwiek ze środka. Dzięki temu można łatwo i szybko uzyskać dostęp do armatury. To bardzo praktyczne rozwiązanie w przypadku zapchania, albo poważniejszej awarii syfonu umywalkowego.