pisuar

Jak wybrać odpowiedni pisuar?

Choć w najbliższym czasie nie zdeklasują one toalet jako najważniejszego produktu łazienkowego, nie da się zaprzeczyć, że pisuary odgrywają kluczową rolę w biznesie, na całym świecie.  W ostatnich latach obserwujemy nawet wzrost liczby właścicieli domów, którzy zastanawiają się, czy powinni zainstalować taki pisuar w swoim domu. A dlaczego nie?

Rodzaje pisuarów

pisuar

Chociaż pisuary z ekspercilazienek.pl występują w najróżniejszych kształtach i rozmiarach, do wyboru są dwa podstawowe typy: pisuary korytkowe i pisuary miskowe. Pisuary korytkowe to długie, wąskie, przypominające umywalkę urządzenia, które mogą pomieścić wielu użytkowników jednocześnie. Dzięki temu są o wiele bardziej opłacalne niż pisuary miskowe. Są również znacznie prostsze w instalacji, ponieważ jedna czteroosobowa pisuar wymaga mniej więcej tyle samo instalacji co pojedyncza miska; nie zapewniają one jednak takiego samego stopnia prywatności jak pojedyncze miski. Pisuary miskowe mieszczą jednego użytkownika na raz. Każdy z nich wymaga własnego dopływu i odpływu, co sprawia, że ich instalacja jest droższa i bardziej czasochłonna niż w przypadku pisuaru korytkowego. Jednakże grupa pisuarów może być obsługiwana przez jedną spłuczkę, co może znacznie obniżyć koszty instalacji.

Odpowiedni wybór

Mocno sugeruje się, aby ocenić przestrzeń, która jest dostępna, zanim jeszcze zaczniesz patrzeć na alternatywy. Nie chcesz spędzić czasu na oglądaniu pisuarów, które nie pasują. Albo, co gorsza, kupić taki, który jest idealny, tylko po to, aby stwierdzić, że nie jest odpowiedni. Funkcje, które zwiększają efektywność oddawania moczu, zazwyczaj zwiększają początkowe koszty pisuaru, ale z czasem pozwolą ci zaoszczędzić pieniądze. Niektóre udogodnienia, takie jak automatyczne spłukiwanie, również podniosą koszty. Pisuary są dostępne w różnych kształtach i stylach, więc jeśli estetyka jest dla Ciebie ważna, znajdziesz w sklepach wiele alternatyw. Oczywiście, niezależnie od tego, jaki pisuar kupisz, będziesz musiał go czyścić. To prawdopodobnie będzie najgorsza część pisuaru. Upewnij się, że sprawdzisz łatwość czyszczenia.