trutka na myszy

Trutka na myszy: co warto wiedzieć przed zakupem?

Mysz w domu może być niepokojącym doświadczeniem. Te maleńkie gryzonie są oportunistycznymi karmicielami i zjedzą prawie wszystko, jeśli jest to łatwo dostępne. Będą nawet gryźć kable, drewniane belki i inne rzeczy, o których można by nie myśleć jako o jedzeniu. Hałas, zapach i widok myszy może być bardzo nieprzyjemny i może mieć poważne konsekwencje dla Twojego domu. Jeśli masz problem z myszami, musisz znać najlepszą trutkę na myszy dla swoich potrzeb. Myszy są inteligentnymi zwierzętami z doskonałym zmysłem węchu, wzroku i słuchu. Oznacza to, że będą unikać oczywistych trucizn. Aby skutecznie złapać myszy, musisz użyć czegoś, czego one nie zauważą.

Trutka na myszy z 2-Chloro-4-nitrobenzen

2-Chloro-4-nitrobenzen lub 2-Chloro-3,5-dinitrobenzen (wszystkie są poprawne) to związek stosowany w produkcji pestycydów. Jako trucizna na gryzonie, ptaki i inne szkodniki jest stosowany co najmniej od 1914 roku. Jest również stosowany w fajerwerkach i jako akcelerator w pożarach (dla śledczych zajmujących się pożarami i podpaleniami).

Ta substancja chemiczna jest drażniąca, neurotoksyczna i rakotwórcza. Jest również teratogenem (powoduje wady wrodzone u rozwijającego się płodu). W wysokich stężeniach może powodować skutki dla ośrodkowego układu nerwowego, takie jak zawroty głowy, niewyraźne widzenie i mdłości.

Trutka na myszy dostępna na Ogrodniczy.pl z tą substancją jest wolno działająca i bardzo długotrwała. Śmierć myszy z jej powodu może trwać trzy tygodnie lub dłużej. Może nie zabić myszy od razu, ale zamiast tego spowodować, że zwierzęta staną się ospałe, co sprawi, że będą łatwiejsze do złapania. Ta trucizna nie jest bezpieczna do stosowania wokół dzieci lub zwierząt domowych.

Trutka na myszy ze strychniną

Strychnina to alkaloid pozyskiwany z nasion drzewa Strychnos nux-vomica. Jest to jedna z najczęstszych trucizn używanych do zabijania gryzoni, w tym myszy. Powoduje bolesną śmierć, aktywując rdzeń kręgowy i powodując u ofiary niekontrolowane skurcze i rozkurcze mięśni. Strychnina była używana jako trucizna od co najmniej XVI wieku. Była to popularna trutka na myszy aż do pojawienia się pestycydów w latach 50-tych. Do dziś jest używana w niektórych częściach świata i nadal jest skuteczna.