Jak wybrać lustro, które podkreśli zalety mieszkania?

Lustro to dobry sposób na ożywienie wnętrza. Warto eksperymentować z lustrami, które pomagają stworzyć mieszkanie pełne elegancji i niebanalnych rozwiązań. Jak wybierać lustra, które ozdobią nasze wnętrza, zatuszują wady i podkreślą zalety?

Niebanalna ściana

Nie ma nic gorszego niż nudna ściana w pokoju dziennym. Obrazy na ścianie, rodzinne zdjęcia czy eleganckie grafiki nie są jedynym pomysłem na ciekawą ścianę w salonie.

Lustro ścienne nie tylko ożywi pokój dzienny, ale również pomoże powiększyć optycznie mały salon lub wyrównać proporcje w pokoju. Lustra do salonu mogą być nad komodą, sofą czy na pustej ścianie. Ważne, by była to kompozycja przemyślana i efektowna.

Na dużej ścianie można umieścić jedno lustro lub kilka. Decydując się na kilka luster, można wykorzystać nowoczesne pomysły, w których lustra nie mają ram. Małe kawałki frezowanego lustra można ułożyć w dowolną kompozycję. Nieregularny kształt, okrąg, czy ściana, która w całości jest pokryta lustrami to pomysły, które sprawia, że nasz salon będzie ciekawy i jedyny w swoim rodzaju.

Przepis na mały przedpokój

Mały przedpokój to duży problem. Warto wykorzystać lustro ścienne, by optycznie powiększyć korytarz.

Lustra okrągłe idealnie wyglądają nad konsolą. Umieszczając obok kinkiety, które elegancko oświetlą lustro zyskamy elegancki korytarz, który będzie duży, jasny i przestronny. Lustro prostokątne powieszone w poziomie sprawi, że hol będzie wydawał się dłuższy. Lustro, które będzie wysokie sprawi, że przedpokój będzie wydawał się wyższy.

Lustra ścienne to nie tylko ozdoba przestrzeni. Jest to również dobra metoda na oszukanie naszego wzroku, tak by zatuszować mankamenty pomieszczeń, a podkreślić ich zalety. Warto poświęcić więcej czasu na wybranie idealnego lustra, gdyż dzięki niemu nasze mieszkanie może stać się wyjątkowo eleganckie i gustowne.