Lampy w stylu hampton – jak wybrać?

Aranżacje w stylu hampton nawiązują do wystroju luksusowych, nadmorskich kurortów. Jasne pomieszczenia z marynistycznymi akcentami wywołują wrażenie lekkości i przestrzenności. Urządzając takie wnętrza należy przywiązać szczególną wagę do akcesoriów. Charakter aranżacji z pewnością podkreślą odpowiednio dopasowane lampy w stylu hampton. Jak wybierać produkty z tej kategorii, które spełnią oczekiwania domowników?

Lampy wiszące

W pomieszczeniach w tej konwencji aranżacyjnej warto zdecydować się na dopasowane żyrandole. Osoby urządzające wnętrza w stylu hampton mają do wyboru kilka rozwiązań w tej kategorii. Przede wszystkim, chętnie wybieranymi są żyrandole mosiężne. Sprawdzają się tutaj między innymi luksusowe, wieloramienne lampy wiszące. Żarówki powinny być wyposażone w szklane klosze lub niewielkie abażury. Do ciekawych pomysłów należą również lampy z dużymi, metalowymi osłonami. Doskonale zaprezentują się w kuchni lub jadalni.

Wśród wiszących lamp w stylu hampton odnaleźć można również delikatniejsze egzemplarze. W taką aranżację wpiszą się między innymi żyrandole z jasnymi materiałowymi abażurami. Mogą być wzbogacone o metalowe ozdoby i elementy z naturalnego drewna. Do szczególnie chętnie wybieranych należą lampy z osłonami z wikliny lub rattanu. Do popularnych w tym stylu żyrandoli należą również metalowe modele ze szklanymi fragmentami, które nawiązują do wyglądu latarni.

Lampy stojące

Osoby poszukujące źródeł światła do pomieszczenia w stylu hampton powinny rozważyć zakup lamp stołowych. W tej konwencji stanowią one wyjątkowo istotne akcesorium. Szczególnie dużą popularnością cieszą się modele porcelanowe. Charakter aranżacji podkreślą egzemplarze z białego surowca z niebieskimi wzorami. Odpowiednim wyborem będą też stołowe lampy szklane lub drewniane.

Również stojąca lampa podłogowa może okazać się dobrym wyborem. Sprawdzi się jako wieczorne źródło światła, które powinno być mniej intensywne od tego używanego w ciągu dnia. Metalową lampę z jasnym abażurem warto ustawić w strefie wypoczynkowej pomieszczenia. W lampach hampton stawia się na naturalne surowce wysokiej jakości. Ciekawym pomysłem będzie też model drewniany z osłoną z naturalnego lnu lub bawełny.

Jaką lampę wybrać?

Aranżując wystrój pomieszczenia zaleca się przemyśleć, jakie źródło światła spełni zapotrzebowanie domowników. W salonach dobrym rozwiązaniem może okazać się żyrandol i lampa stojąca. Do kuchni warto wybrać wiszący model. Odpowiednio dobrane lampy z pewnością spełnią oczekiwanie mieszkańców.