Jak montuje się płytki klinkierowe?

Klinkier jest jednym spośród produktów, jakie powodują, iż dom zyskuje bardziej fascynujący design, natomiast przy równoczesnej łatwości obsługi oraz pielęgnacji. Dobre rezultaty zapewnia zarówno zastosowanie klinkieru na całej fasadzie, jak również ułożenie go tylko na części ściany.

Ogromną zaletą klinkieru jest także fakt, iż pasuje do każdego stylu strukturalnego oraz może być zastosowany nie jedynie na domach, lecz także pięknych obiektach użytkowych.

Płytki klinkierowe oraz ich wykorzystanie

Klinkier to artykuł naturalny, uznawany za odporność, ponadczasowość, wytrzymałość na funkcjonowanie szkodliwych elementów powietrznych i mnóstwo odcieni, jakie uzyskuje się dzięki wykorzystaniu rozmaitych modeli gliny. Prócz cegieł, z klinkieru robi się także cieńsze od nich płytki klinkierowe, jakie dobrze sprawdzają się w postaci okleiny ściennej, zarówno wewnątrz, jak również na zewnątrz budynku. Ne fasadach, poza cokołem pokrywają one składniki ścian jedno- oraz dwuwarstwowych z przeznaczeniem odtwarzając ceglany mur.

Jak układać elastyczną płytkę klinkierową?

Kiedy układana jest płytka klinkierowa, należy dopilnować, aby użytkowane podłoże było proste i bezpieczne. Płytki można układać na fasadę domów, natomiast również na systemach dociepleń i na styropianie lub wełnie. Sprawdzą się także w wypadku ścian wewnętrznych i jako osłona kominków oraz kominów (tam, gdzie temperatura przestrzeni nie przekracza 100 stopni Celsjusza). Największym plusem elastycznego klinkieru jest to, iż na ścianach prezentuje się rzeczywiście efektownie.