Czym odznacza się odpływ liniowy?

W dzisiejszych czasach odpływ liniowy ma szerokie grono zwolenników. Czym jest takie rozwiązanie? Jakie ma zalety? gdzie najczęściej jest spotykane> Dlaczego warto skorzystać z liniowego odpływu?

Odpływy liniowe

Są to elementy armatury hydraulicznej, jakie mają na celu odprowadzać wodę z kabiny prysznicowej. Inne nazwy odpływów to rynienki prysznicowe lub odwodnienia liniowe. Z pomocą takiej opcji można stworzyć funkcjonalną i estetyczną strefę natryskową typu walk in (bez brodzika). Widoczny ruszt ma ciekawe wzory i kolory, pełniąc jednocześnie funkcje użytkowe oraz dekoracyjne. Instalacja jest obecnie powszechna w nowoczesnych łazienkach. Szeroką ofertę znajdziemy w internetowych sklepach, gdzie każdy dobierze to, czego potrzebuje. Funkcjonalność i wygoda w każdej łazience są niezwykle ważnymi cechami. 

Jakie cechy ma odpływ liniowy?

Dawniej taki odpływ był spotykany jedynie w sportowych obiektach i miejscach użyteczności publicznej. Aktualnie odpływy liniowe są spotykane w wielu przestrzeniach, tj.:

  • domy jednorodzinne,
  • apartamenty,
  • mieszkania itp. 

Odpływ daje możliwość zaaranżowania we wnętrzu prysznica, bez konieczności montażu brodzika. Dzięki temu użytkownik może dobrać odpowiednie wykończenie podłogi, rozmiar kabiny i jej kształt. Odpływ liniowy może praktycznie wtopić się w posadzkę, co jest kolejnym atutem. Projektanci wskazują, że bezprogowe wejście pod prysznic poprawia estetykę we wnętrzu. Nowoczesne technologie w dzisiejszych czasach dają sporo możliwości aranżacyjnych.