Zdrowe i trwałe garnki

W dzisiejszych czasach bardzo dużo słyszy się o tym, że niektóre substancje, z których wykonane są garnki mogą przenikać do żywności i szkodzić. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą rzeczywiście dowiedzieć się, czy warto się obawiać niebezpiecznych związków i jak je uniknąć.

Zdrowe garnki Berghoff

Aby zdrowo się odżywiać warto zainwestować w porządne garnki od renomowanego producenta. Tylko wtedy będziemy mieć 100% pewność, że garnki wykonane są z bezpiecznych i trwałych materiałów. W pierwszej kolejności warto zwrócić szczególną uwagę na to, czy omawiane przez nas garnki Berghoff: https://ostry-sklep.pl/garnki-berghoff posiadają stosowny atest PZH (Państwowego Zakładu Higieny). Taki atest jest najlepszym potwierdzeniem, że dane garnki są bezpieczne dla zdrowia. Warto wspomnieć także i o tym, że osoby uczulone na nikiel powinny unikać garnków stalowych, które mogą w swoim składzie zawierać tą substancję.

garnek Berghoff

Czy warto postawić na tanie garnki?

Jak łatwo się domyśleć, unikać należy tanich garnków, które pochodzą od mało znanych producentów. W słabych garnkach bardzo szybko zetrze się teflon albo zarysuje emalia. Jeżeli garnki są uszkodzone, to w żadnym wypadku nie można z nich korzystać, ponieważ to właśnie w ten sposób szkodliwe związki przedostają się do pożywienia. Tanie garnki teflonowe praktycznie na 100% są podróbkami, które niestety mogą zawierać rakotwórcze substancje.