regał na książki

Wielofunkcyjność nowoczesnych regałów na książki

Regał na książki to ponadczasowy mebel, którego tradycyjna rola przechowywania publikacji i dzieł wydawniczych jest systematycznie wzbogacana tymi dodatkowymi, nie mniej ważnymi.

Nowoczesne regały na książki mogą więc posłużyć również jako efektowna, dekoracyjna przegroda do pokoju, aby rozdzielić otwartą przestrzeń i funkcjonalnie zagospodarować miejsce bez ścian. Ten wartościowy przedmiot jest w swojej istocie niezwykle prosty i estetyczny, a jednak potrafi przyciągnąć uwagę.

We współczesnych wnętrzach sprawdza się jako solidna i trwała półka do postawienia na nim elementów dekoracyjnych. Jego różnorodny kształt pozwala na stworzenie z książek i z przedmiotów niezliczonych kompozycji. Na regale można postawić nie tylko książki, ale również teczki z dokumentami, zdjęcia oprawione w ramki, pamiątki, wazony i inne artykuły upiększające przestrzeń. Znakomicie nada się więc do salonu, pokoju dziennego, pokoju dziecięcego lub do gabinetu. Swoje zastosowanie może znaleźć również w większej sypialni, gdzie jego prymarną funkcją będzie ozdabianie pomieszczenia nowatorskim designem. Idealnie wypełnia wnętrza utrzymane w stylu nowoczesnym, industrialnym, loftowym i skandynawskim.

Uniwersalność regału na książki wiąże się z różnorodnością kształtów, materiałów wykonania oraz indywidualną stylistyką, co sprawia że równolegle powiększają się możliwości jego zastosowania i wykorzystania w aranżacji wnętrz.