susz dekoracyjny florystyczny

Susz dekoracyjny – do czego można go wykorzystać?

Miłośników inspirowanych naturą dekoracji nie brakuje. To właśnie dlatego tak dużym zainteresowaniem cieszą się naturalne świece czy stroiki. Jednym z elementów, który może pomóc w ich stworzeniu jest oczywiście susz dekoracyjny. Warto dowiedzieć się, na co zwracać uwagę przy jego wyborze i do czego właściwie można go wykorzystać. 

Susz dekoracyjny – czym jest i jak można z niego korzystać? 

Susz dekoracyjny to pojęcie, które niektórym osobom może wydawać się dosyć enigmatycznie. Tymczasem, to nic innego jak zasuszone fragmenty roślin czy przypraw. Ozdobny susz florystyczny mogą zatem stanowić płatki róż, plastry pomarańczy czy laski cynamonu. Wszystkie elementy są oczywiście odpowiednio przygotowane, aby mogły zostać wykorzystane do zrobienia różnych dekoracji. Z suszu korzystają zarówno floryści, jak i osoby, które chcą wykonać ozdoby dla samych siebie bądź dla bliskich osób.

susz dekoracyjny do świec - pomarańcze

Jak wybrać susz florystyczny?

Susz dekoracyjny florystyczny można znaleźć zarówno w ofercie sklepów staconarnych jak i internetowych, jak np. TopWosk. Dobra wiadomość jest taka, że może on posłużyć do wykonania naprawdę przeróżnych ozdób. Mowa tu między innymi o:

  • świecach
  • stroikach świątecznych
  • wieńcach na drzwi 
  • kulach do kąpieli

Wybór suszu florystycznego będzie zatem dość mocno uzależniony od tego, do czego ma on właściwie zostać wykorzystany. Warto zatem zastanowić się nad tym, czy potrzebne będą raczej drobne, czy też większe elementy. Jeżeli szykuje się na przykład stroik bożonarodzeniowy, najlepiej wybrać susz kojarzący się ze świętami. Mowa tu oczywiście o suszonych plastrach pomarańczy, laskach cynamonu czy nasionach kardamonu. Jeśli chce się zaś wykonać pachnącą kulę do kąpieli, w roli dodatku można wykorzystać płatki róż czy lawendy. Taki domowy kosmetyk może stanowić doskonały pomysł na podarunek dla bliskiej osoby.