Kiedy zostajemy zaproszeni na ślub, często możemy mieć problem z wyborem odpowiednich życzeń. Podczas interakcji z młodą parą wystarczą proste gratulacje i to do nich zazwyczaj się ograniczamy. Jednak co, jeśli do prezentu dołączamy kartę, kopertę, album – cokolwiek, co wymaga dołączenia życzeń?
Jak powinny wyglądać życzenia ślubne?
W doborze życzeń z okazji ślubu kierujmy się przede wszystkim taktem. O ile nie znamy się bardzo blisko z obojgiem młodej pary, nie powinniśmy używać ironicznych żartów, często opierających się wyłącznie na seksizmie. Nowo zawarte małżeństwo może wówczas zrazić się do naszej osoby, a życzenia odebrane zostaną na opak. Dlatego zamiast cierpliwości wobec żony, życzmy obustronnej wytrwałości, szczęścia, umiejętności znalezienia porozumienia – w końcu kłótnie i ciche dni zdarzają się każdemu, a sztuką jest wybrnąć z nich obronną ręką.
Szablonowość jest lepsza niż nieudany żart
Jeśli nasze życzenia ślubne potraktujemy całkowicie konwencjonalnie, życząc młodej parze szczęścia aż do śmierci i boskiej opieki z pewnością wyjdziemy na tym lepiej, niż sztucznie siląc się na oryginalność. Powinniśmy uważać jednak na wszystkie życzenia o charakterze religijnym w przypadku pary, która wzięła wyłącznie ślub cywilny – mogą one zostać potraktowane jako nieuprzejma sugestia.
Jeśli chcesz wiedzieć więcej odnośnie składania życzeń ślubnych, polecam przeczytać również dość obszerny artykuł na ten temat: https://rozsadnepannymlode.pl/zyczenia-na-slub-dla-mlodej-pary/