lamele na ścianie

Drewniane lamele na ścianie – ponadczasowe rozwiązanie

Drewniane wykończenia cieszą się dużą popularnością. Nie ma się czemu dziwić! Drewno jest eleganckie, ponadczasowe i wprowadza do mieszkania klimatyczny nastrój. Jak drewniane lamele wykorzystać w mieszkaniu?

Na ścianie czy na suficie?

Lamele na ścianie to element dekoracyjny, który coraz częściej pojawia się w naszych mieszkaniach. Dodają ciepła i uroku naszym salonom, sypialniom czy jadalniom, w których możemy cieszyć się rodzinnymi posiłkami.

Lamele na ścianie można zamontować w dowolny sposób (więcej szczegółów na stronie). Pionowe, poziome lub ukośne lamele będą interesującą dekoracją. Warto również pomyśleć o założeniu lameli ściennych na suficie. Trzeba jednak pamiętać, że takie rozwiązanie będzie estetycznie wyglądało jedynie w mieszkaniach, które są wysokie. W niskim pokoju lamele na suficie będą przytłaczające.

Jak wybrać kolor lameli?

Lamele ścienne są produkowane w wielu kolorach. Można je znaleźć w każdym odcieniu drewna. Wybierając lamele na ścianę trzeba pamiętać, że powinny one kontrastować z kolorem ściany. Dzięki temu podkreślimy ich trójwymiarową budowę i optycznie powiększymy wnętrze.

Warto również zwrócić uwagę, że lamele na ścianie w ciemnym kolorze nie będą wyglądały atrakcyjnie w małych pokojach. Do niewielkiego wnętrza idealnie będzie pasowała sosna, świerk czy dąb. Do mieszkania w stylu skandynawskim warto wybrać lamele na ścianę delikatnie bielone.

Do mieszkań nowoczesnych, w których króluje surowy wystrój, warto wybrać jasne lamele, które wyglądają bardzo atrakcyjnie w połączeniu ze ścianą, na której znajduje się beton architektoniczny. Efekt „wow” murowany! Ciemne lamele na ścianie można rozjaśnić wykorzystując kwiaty. Żywy odcień zieleni sprawi, że ściana będzie wyglądała niezwykle ekskluzywnie.