Czym są płytki patchwork

Czym są płytki patchwork?

“Patchwork” jest znaną na całym świecie metodą szycia, polegającą na tworzeniu z małych, różnorodnych elementów tkanin niepowtarzalne materiały. Jego popularność wywodzi się z epoki przedwiktoriańskiej – ubogi lud nie chcąc marnować nawet skrawka materiału, często zaszywała dziury tym, co było pod ręką. W kontekście płytek łazienkowych patchwork oznacza pełne barw oraz wzorów wnętrza. Dlaczego tak dużo ludzi wybiera właśnie ten rodzaj kafelek?

Oszałamiający styl patchworkowy

Tak jak w przypadku tkanin, tak również i płytki patchwork przyciągają wzrok każdego, kto rzuci na nie okiem. Piękne kształty oraz możliwości kreatywne, które dostarczają, nadają się nie tylko do łazienki. Sprawdzą się również we wszelakich pomieszczeniach, które mają przyciągnąć naszą uwagę. Dzięki swojej formie mogą przyjąć wiele kształtów, nie tylko standardowe kwadraty. Z łatwością można stworzyć fantastyczny efekt na wielu powierzchniach – płytki wpasują się nie tylko w przestrzenie kreatywne, ale również w pomieszczenia bardziej klasyczne oraz stonowane. Mogą być głównym elementem wystroju lub jedynie jego pięknym tłem. 

płytki patchwork

Uniwersalność przez oryginalność – zastosowanie kafelek patchwork

Dzięki swej rozmaitości płytki patchworkowe mogą wpasować się w gusta wielu osób. Niekończąca się liczba kolorów, wzorów oraz kształtów jest jedną z najważniejszych zalet tego rodzaju glazury. Swą unikalnością zachwycały ludzi w Hiszpanii, Maroko czy też w Portugalii, gdzie ciężko ich nie spotkać. Styl ten jednak jest bardzo uniwersalny – czarno-białe geometryczne wzory nadadzą się do pomieszczenia, gdzie upragniona jest harmonia, symbole przypominające pędy wprowadzą poczucie obcowania z naturą, a kolorowe mozaiki mogą stanowić dekorację, która zdecydowanie ożywi wnętrze. Sposoby, w jakie można użyć płytek patchwork, są niezliczone, a efekty zadowolą nawet najbardziej surowego krytyka.