Parapety wewnętrzne

Czy warto postawić na parapet wewnętrzny z tworzywa?

Parapet wewnętrzny może być wykonany nie tylko z naturalnych materiałów, ale również z tworzyw sztucznych. Największym zainteresowaniem na półkach sklepowych cieszą się oczywiście modele wykonane z PCW. Do wyboru są parapety, które mają budowę pełną albo komorową.

Jakie zalety?

Parapet wewnętrzny z tworzywa jest bardzo lekki, tani i wbrew pozorom może pochwalić się duża wytrzymałością. Modele o budowie komorowej występują w postaci okleinowej lub zalaminowanej. Godne uwagi są przede wszystkim parapety z dość twardego PCV o przekroju komorowym, które charakteryzują się dużą odpornością na żółknięcie. Plastikowe parapety dostępne są w wielu wzorach i kolorach, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Największym zainteresowaniem cieszą się klasyczne parapety lub modele, które imitują drewno.

Parapety wewnętrzne

Czym wyróżniają się parapety z tworzywa?

Klasyczny parapet wewnętrzny z tworzywa jest wykończony specjalną okleiną foliową. W dużej mierze to właśnie dzięki folii ochronnej można zabezpieczyć parapet przed wilgocią i niebezpiecznymi promieniami słonecznymi. Bardzo ważne jest również to, aby zwrócić uwagę na zaślepki, które znajdują się zazwyczaj po bokach parapetu. Plastik jest solidnym materiałem, który jest łatwy w utrzymaniu czystości. Dużym zainteresowaniem cieszą się cienkie modele, które bez problemu można nałożyć na stare parapety. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie chcą marnować czasu na demontaż starego parapetu. Pamiętać należy jedynie o tym, aby postawić na parapety od renomowanych producentów, które wykonane są z najlepszych jakościowo materiałów w dbałości nawet o najmniejsze detale.