noże na listwie

Zestawy noży kuchennych – poznaj główne zalety

Każdy, kto rozpoczyna przygodę z gotowaniem wie, jak ważne jest odpowiednie narzędzie do krojenia. Posługiwanie się nim powinno być bezpieczne, wygodne i efektywne. Krojenie nieodpowiednim nożem jest frustrujące i mało wydajne.

Od czego zacząć?

Kompletując dla siebie zestaw noży kuchennych (np. taki https://bokono.pl/pl/c/Komplety-nozy/255 ) warto odpowiedzieć sobie na pytanie, co chcę robić, do czego są mi one potrzebne. Nie ma sensu inwestować w narzędzia bardzo mocno specjalistyczne, które będą używane bardzo rzadko albo wcale. Na pewno warto zakupić dobrej jakości nóż uniwersalny wykonany z bardzo dobrych materiałów, ergonomiczny, odpowiednio wyważony i wyprofilowany. Ważny jest także nóż do chleba i innego pieczywa, dobry nożyk do warzyw oraz długie, wąskie i giętkie ostrze do filetowania ryb. Sprawdzi się tutaj odpowiednio dobrany komplet kuchennych noży w bloku. Dostarczy narzędzi, które są potrzebne i będzie zawsze na swoim miejscu stojąc na kuchennym blacie.

Odpowiednie przechowywanie

Nawet najlepszej jakości zestaw noży kuchennych szybko zużyje się jeśli będzie niewłaściwie traktowany. Aby narzędzia do krojenia dłużej zachowały jak najlepszą kondycję, szczególnie ważne jest ich przechowywanie. Noży absolutnie nie wolno trzymać luzem w szufladzie – tępią się i zniekształcają dotykając innych przedmiotów. Przechowując komplet kuchennych noży w bloku ma się pewność, że nie ulegną stępieniu ani mikrouszkodzeniom skracającym ich przydatność.