Zapachy do świec sojowych - jak stosować

Zapachy do świec sojowych – jak stosować?

Świece sojowe są naturalną alternatywą dla świec parafinowych. Olejki zapachowe do takich świec są pozyskiwane z różnych części roślin w zależności chęci uzyskania konkretnego zapachu. Zapachy do świec sojowych mogą mieć różne działanie, od typowo odprężającego po bardziej energetyzujące warianty.

Zapachy do świec sojowych – jak łączyć?

Zapachy do świec sojowych od https://topwosk.pl/pl/c/Zapachy-do-swiec/25 w połączeniu z naturalnym woskiem i bawełnianym knotem świecy mają bezinwazyjne działanie. Wszystkie olejki eteryczne nadają się do łączenia z woskiem sojowym, ich proporcje można dowolnie zmieniać. Wyjątkowo przyjemny zapach uzyskuje świeca, w której łączone są trzy rodzaje zapachów do świec sojowych, np. trawa cytrynowa w połączeniu z olejkiem lawendowym i kilkoma kroplami absolutu lawendowego. Należy unikać łączenia nie więcej niż pięciu zapachów w jednym produkcie. Olejki zapachowe do świec warto mieszać, kiedy są one podobne do siebie albo stanowią uzupełnienie aromatu. W myśl tej zasady pasuje łączenie ze sobą różnych aromatów cytrusowych:

 – grejpfruta z cytryną

 – pomarańczy z goździkami, takie połączenie pozwala uzyskać przyjemny świąteczny aromat.

Tworząc świece zapachowe, trzeba wziąć pod uwagę tzw. cold throw, czyli zapach, jaki ma zimna świeca oraz hot throw, czyli emitowanie zapachu z płonącym knotem świecy.

zapach do świec sojowych czekoladowy

Olejki zapachowe do świec a aromaterapia

Świece sojowe mają inne działanie niż naturalne olejki eteryczne wykorzystywane w aromaterapii. Olejki zapachowe do świec sojowych mają kontakt z płomieniem, dlatego nie mogą mieć działania aromaterapeutycznego. Zapachy do świec sojowych są tworzone na bazie olejków, ale w procesie aromaterapii są one poddawane destylacji, ale nie mają kontaktu z ogniem.

Wosk sojowy jest bezwonny, jest więc dobrą bazą do uzyskania pięknych kompozycji zapachowych. Olejki eteryczne ze względu na swoje roślinne pochodzenie wpływają relaksująco i pozytywnie an samopoczucie.