Zabezpieczenie podłóg przed porysowaniem

Widok świeżo położonej podłogi zachwyca – nie ma one wtedy żadnych zarysowań i zabrudzeń, posiada piękny połysk i blask. Jak sprawić, by taki stan rzeczy utrzymał się przez dłuższy czas? Jest bowiem wiele czynników, które mają ogromny wpływ na stan podłogi – wpływ negatywny, trzeba dodać. Jak się przed nimi bronić?

Mata pod krzesło obrotowe

Krzesła obrotowe znajdują się w niemal każdym domu czy biurze. Ich używanie jest łatwe i komfortowe ze względu na posiadane przez nich jezdne kółka. Jednak te właśnie kółka mogą być przyczyną uszkodzeń podłogi. Ułożona pod krzesło obrotowe mata ochronna jest praktycznie niewidoczna, ale bardzo skuteczna.

Maty pod krzesła obrotowe ściśle przylegają do podłogi i chronią ją przed zarysowaniami, które po czasie mogą doprowadzić do utraty blasku i wyblaknięcia koloru.

Unikanie zabrudzeń

Warto wiedzieć, że brud ma tendencję do wnikania w strukturę podłogi. dlatego warto usuwać go na bieżąco. Jeśli podłoga pokryta jest wykładziną, warto wyposażyć się w myjkę parową, która nie tylko dokładnie ją wyczyści, ale i usunie wszelkie bakterie i alergeny. Przy podłogach drewnianych warto unikać nadmiaru wody, który może prowadzić do ich puchnięcia i odkształcania.