Wstęp do fototapet

Zbliżająca się wiosna to doskonały moment na zmianę aranżacji mieszkania. Najłatwiejszym i również jednym z najtańszych sposobów nadania mu nowej jakości jest wybór odpowiedniej fototapety. Jeżeli zostanie to umiejętnie wykonane, to mieszkanie nie tylko będzie się bardzo dobrze prezentować, ale również nabierze unikalnego charakteru.

Czym jest fototapeta

Jak nazwa wskazuje jest to fotograficzny wydruk wielkoformatowy, na który nakładana jest odpowiednia fotografia. Firmy specjalizujące się oferują bogatą ofertę wzorów, kolorów i formatów. Fototapety mogą prezentować autorskie zdjęcia lub grafiki.

Do najpopularniejszych wzorów należą fototapety kwiaty, w których bogactwie odnaleźć można zarówno popularne kwiaty doniczkowe, ogrodowe, jak i roślinność kojarzoną z łąkami.

Kolekcje fototapety kwiaty

Fototapeta prezentująca kwiaty (zdjęcie tutaj)jest motywem klasycznym, co zapewnia tej części aranżacji mieszkania byciem modnym również w kolejnych sezonach. Specjalistyczne firmy drukarskie oferują bogatą ofertę różnorodnych kwiatów. Do najpopularniejszych motywów, które pasować będą do większości mieszkań są te prezentujące kwiaty łąkowe jak dmuchawce i maki oraz kwiaty doniczkowe i ogrodowe jak orchidee, lilie, róże i tulipany. Każda z tych kolekcji nada unikatowy charakter naszemu mieszkaniu.

Do innych popularnych motywów fototapet kwiatowych należą słoneczniki, magnolie, kwiaty wiśni lub graficzne prezentacje kwiatów. Jakkolwiek pewne jest, że kolekcje prezentujące motyw kwiatowy będą wspaniałym uzupełnieniem większości aranżacji mieszkaniowych, to w przypadku wątpliwości można zaciągnąć opinii projektanta wnętrz. Rada profesjonalisty z pewnością pomoże podjąć ostateczną decyzję.

Koszt fototapety

Fototapeta jest stosunkowo tanim rozwiązaniem dającym świetne efekty wizualne. Ceny większości kolekcji kwiatowych wahają się od 200 PLN przy najmniejszym dostępnym formacie sięgając do 1000 PLN, jeżeli chcemy format o szerokości i wysokości kilku metrów.