Witryna - ponadczasowe rozwiązanie do salonu

Witryna – ponadczasowe rozwiązanie do salonu

Wbrew pozorom witryna nie stanowi reliktu przeszłości rodem z PRL-u. Istnieją nowoczesne modele, które odnajdą się w modernistycznych aranżacjach o minimalistycznym charakterze. Podpowiadamy, dlaczego warto postawić na witryny do salonu.

Witryny do salonu – funkcjonalne i estetyczne

Mijają lata, a witryny do salonu z Meblostrefa cieszą się nieprzerwanym olbrzymim zainteresowaniem. Podobnie jak w dawnych latach umożliwiają ekspozycje kosztownych rzeczy lub sentymentalnych pamiątek. Odpowiednio dopasowane do aranżacji stanowią estetyczny sposób na podkreślenie jej charakteru. Można je stosować w klasycznych stylach oraz tych nowoczesnych, w których króluje minimalizm. Witryna może być wyposażona w dodatkowe półki lub szuflady, które umożliwiają schludne przechowywanie odzieży lub rzeczy codziennego użytku. Ponadto na ich górnej części można postawić różnego rodzaju dekoracje, takie jak zdjęcia, lustro lub ozdobne kwiaty doniczkowe.

witryny do salonu w kolorze białym

Jak wybrać odpowiednią witrynę do salonu?   

Wybierając witrynę do salonu trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii, a najistotniejsze z nich to:

  • materiał – warto stawiać na modele wykonane z trwałych materiałów wykazujących wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne. Taki wybór sprawia, że witryna będzie stanowiła inwestycje na długie lata.
  • styk wykonania – witryna musi być dopasowana do aranżacji zastosowanej w salonie, w innym wypadku może się wyróżniać i zaburzać stylistyczną harmonię pomieszczenia.
  • dodatki – witryny mogą być wyposażone w dodatkowe półki lub szuflady. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, których mieszkania nie zapewniają zbyt dużej ilość przestrzeni.