W jakim przypadku gres szkliwiony sprawdzi się najlepiej?

Podczas wyboru rodzaje płytek, zarówno podłogowych jak i ściennych często stajemy przed dylematem, który rodzaj kupić, aby najlepiej spełnił on swoją funkcję. Na rynku funkcjonuje kilka rodzajów płytek. Do najpopularniejszych należą: gres polerowany, gres szkliwiony, glazura oraz terakota. 

Wczoraj – wyraźny podział 

Historycznie, zastosowania poszczególnych rodzajów płytek było dosyć sprecyzowane. Glazurę kładziono na ściany, terakotę na podłogi, w pomieszczeniach gdzie liczyły się walory estetyczne, ale z powodu jej małej wytrzymałości jedynie w tych gdzie chodziło się na boso lub w miękkim obuwiu, gres natomiast, wszędzie tam gdzie liczyła się trwałość. Wiele się jednak zmieniło na przestrzeni lat. Zapraszam do przejrzenia oferty tego sklepu aby zapoznać się z nowościami.

Dziś – gres wyraźnie wygrywa

Gres szkliwiony, czyli gres polerowany wykończony warstwą szkliwa to najbardziej wytrzymały z dostępnych na rynku rodzajów płytek. Charakteryzujący się większa niż inne rodzaje odpornością na zarysowania, pęknięcia, posiada większą twardość oraz jest w pełni mrozoodporny. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, obecnie jest on dostępny w niezwykle bogatej palecie wzorów i kolorów. W popularnych sklepach znajdziemy nie tylko, te w popularnych odcieniach, ale także imitujące drewno, beton albo kamień. Ich uniwersalność powoduje, że mogą być stosowane praktycznie w każdych warunkach, zarówno na podłodze jak i coraz częściej na ścianie. Niezależnie od tego jak intensywnie użytkujemy dane pomieszczenie, także w tych nieogrzewanych, lub na zewnątrz. Co ciekawe gres szkliwiony jest także jedynym rodzajem płytek, stosowanym w pomieszczeniach użyteczności publicznej, a to ze względu na swoją antypoślizgowość, często potwierdzoną stosownymi certyfikatami.