Szafki – trudny wybór

Meble do sypialni to bardzo ważny wybór i zanim podejmiemy konkretne decyzje koniecznie musimy dobrze się zastanowić i najlepiej skrupulatnie zaplanować każdy detal, który się w tym pomieszczeniu znajdzie.

Szafki nocne – ważny detal

Po pierwsze musimy oczywiście dokonać wyboru co do łóżka i większych mebli typu szafa na ubrania czy komoda, bo to właśnie one najczęściej znajdują się w sypialni. Łóżko naturalnie musi być odpowiednich rozmiarów, ale w tej kwestii każdy musi już samodzielnie podjąć decyzję , bo możliwości jest wiele. Konieczna będzie też duża szafa na ubrania i komoda, którą kupujemy w tym samym celu. Do kompletu konieczne będą też szafki nocne do sypialni, ponieważ pełnią one zazwyczaj ważne funkcje. Po pierwsze można w nich przechowywać różne drobne rzeczy, służą też oczywiście jako stolik, na którym kładziemy ulubioną książkę, okulary czy może coś do picia przed spaniem.

A może też kawał drewna?

Szafki nocne mogą być oczywiście bardziej klasyczne, proste w swej formie i takie pewnie sprawdzą się w wielu pomieszczeniach, w wielu domach, ale można też postawić na bardziej nowoczesne rozwiązania. Dzisiaj tak naprawdę wszystkie chwyty są dozwolone i liczy się inwencja twórcza, a oryginalne rozwiązania są mile widziane. Zamiast szafek nocnych niektórzy na przykład przy łóżkach stawiają pieńki drewna, oczywiście odpowiednio do tego przygotowane, oszlifowane i tak dalej, żeby nie kaleczyć sobie czasami dłoni. Naturalnie nie ma możliwości, aby cokolwiek w nich przechowywać, ale jako stoliki sprawdzą się bardzo dobrze. Nowoczesne szafki nocne mogą być też zawieszane na ścianie, dzięki czemu przestrzeń na podłodze jest zupełnie wolna i łatwiej ją sprzątać. Pomysłów i ich realizacji może być wiele, najważniejsze, żeby nam samym one odpowiadały i cieszyły nasze oko