kątowniki stalowe

Systemy regałów, gdzie stosowane są kątowniki stalowe

Często w obiektach użytkowych potrzebne są rozwiązania zwiększające przestrzeń używaną do przechowywania przedmiotów w uporządkowany sposób. Dobrze, jeżeli takie modyfikacje pozwalają, na układanie rzeczy na kilku poziomach ułatwiając ich segregacje i poprawne ułożenie. Meble takie powinny mieć możliwość dopasowania do różnych wnętrz i warunków technicznych w aranżowanym pomieszczeniu.

Elementy składowe regałów do przechowywania rzeczy

kątowniki staloweOferowane przez producentów meble magazynowe często wykonywane są z elementów tak przygotowanych, aby użytkownik mógł sam modyfikować wysokość gotowego mebla. Cały montaż polega na skręceniu pionowych elementów, którymi są kątowniki stalowe z pólkami w dowolnej konfiguracji. Tak wykonane połączenia gwintowane nadają konstrukcji sztywności oraz umożliwiają prostą zmianę konfiguracji poziomu, na jakim są umieszczone półki, sprawdź je na https://www.belmeb.pl/akcesoria-meblowe/okucia/katowniki.html. Umożliwia to tworzenie skomplikowanych układów regałów z możliwością ich łączenia pod kątem prostym.

Regały z kątowników stalowych stosowane są w różnych celach. Mogą jednakowo być użytkowane w pomieszczeniach mieszkalnych, spiżarniach oraz schowkach w piwnicy. Tylko od pomysłu kupującego zależy, jaki będzie końcowy etap prac. Zwiększają one ergonomię przechowywania przedmiotów w domu i pozwalają na zachowanie porządku i czystości. Industrialna stylistyka jest dodatkowym atutem dekoracyjnym używanym często przez projektantów wnętrz w połączeniu z innymi detalami z metalu lub ceramiki.