Świece zapachowe, czyli jak zadbać o atmosferę

Czym są świeczki zapachowe?

Świece zapachowe najczęściej wykonane są z parafiny, stearyny lub różnego rodzaju wosków (takich jak pszczeli czy sojowy), które stanowią stałą bazę świecy. Do bazy dodawane są barwniki i olejki eteryczne, które uwalniają się pod wpływem ciepła, nadając zapach całemu pomieszczeniu.

Jak wybierać świece zapachowe?

Najważniejszym kryterium, jakie powinno się brać pod uwagę podczas zakupu jakichkolwiek świeczek, jest ich wpływ na zdrowie. Świeczki parafinowe w czasie spalania wytwarzają sadzę, przez co mogą podrażniać drogi oddechowe. Lepszym wyborem będą naturalne świece, wykonane z wosku pszczelego lub sojowego, które podczas palenia nie wydzielają szkodliwych związków.

Gdzie kupić świeczki zapachowe?

Producentów świec zapachowych jest wielu, a oferowane przez nich produkty znaleźć można zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych. Niektórzy producenci mają sklepy firmowe w wielu dużych miastach Polski. Produkty innych firm można znaleźć również w supermarketach i sklepach z wyposażeniem wnętrz.

Jakie świeczki są najlepsze?

Należy pamiętać o tym, że świeczki słabej jakości będą miały słaby zapach, a czas jego uwalniania będzie krótki. Podczas zakupów można zapytać o radę sprzedawcę – osoba z doświadczeniem będzie w stanie stwierdzić, który produkt jest najlepszej jakości.