w kuchni sprawdzą się płytki oktagonalne

Świat płytek

Oferta płytek w dzisiejszych czasach jest niezwykle zróżnicowana, co poniektórym może sprawić to spory problem w trakcie remontu. Zatem jakie płytki wybrać? Nie jest to proste pytanie. Odpowiedź jest bardzo rozbudowana, ponieważ wyboru można dokonać uwzględniając nie tylko kolor, ale również: kształt, wielkość, fakturę i jakość wykończenia.

Dostępne płytki – co można wśród nich znaleźć?

Obecnie w większość osób wybiera cztery rodzaje płytek: małe cegiełki, płytki imitujące panele drewniane lub parkiet, duże kwadratowe płytki (około 50 x 50 cm) i duże prostokątne płytki (około 30 x 60 cm). Dominują płytki lakierowane i charakteryzujące się wysokim połyskiem w przypadku cegiełek oraz płytek o kształcie kwadratowym i prostokątnym. Jeśli chodzi o wymienione płytki, projektanci bardzo często wybierają również płytki o jednolitym kolorze, dlatego wiele z nich dostępnych jest w odcieniach bieli, czarnego, czerwonego i niebieskiego koloru. W przypadku płytek imitujących drewno wybór również jest spory, ponieważ dostępne są różne: odcienie drewna. wielkości (od deski parkietowej po pełnowymiarowy panel) oraz faktury drewna – dębowe, sosnowe i inne.

Płytki oktagonalne

Ciekawą propozycją jest użycie płytek oktagonalnych w aranżacji wnętrza. Nadają one klasyczny i ekskluzywny charakter łazience, kuchni, a nawet na korytarzu czy w salonie. Można ten wzór potraktować jako ponadczasowe rozwiązanie. Płytki te przypominają kształtem kwadratową płytkę, jednak jej rogi są ścięte, a uzupełnieniem tego miejsca jest zazwyczaj czarna kostka. Główna, duża płytka imituje biały marmur. Oczywiście są również dostępne wersje płytek wykonanych z bardziej szlachetnego materiału, czyli marmuru. Jednak przy wyborze takiego rozwiązania można napotkać na problem związany ze znalezieniem odpowiednich listw podłogowych.

Płytki oktagonalne w niskiej cenie – https://home100.pl/plytki-oktagonalne