słuchawka prysznicowa oszczędzająca wodę

Słuchawka prysznicowa oszczędzająca wodę, a może nowoczesne AGD?

Zasoby słodkiej wody wyczerpują się w dramatycznym tempie. Naukowcy ostrzegają,  że jeżeli ludzkość nie zmieni swoich przyzwyczajeń i utrzymają się niepokojące trendy, słodkiej wody może zabraknąć już w 2050 r. Dlatego tak ważna jest świadomość tego zagrożenia i podjęcie wspólnych starań, by zadbać o środowisko. Sprawdź jak oszczędzać wodę, by zatroszczyć się o naszą planetę, przy okazji redukując koszty i dbając o finanse.  

Nowoczesny sprzęt AGD.

Wymieniając sprzęt AGD, warto zainwestować energooszczędne rozwiązanie, które pozwala zmniejszyć zużycie wody i prądu. Pralki oraz zmywarki wykorzystując najnowsze technologie, umożliwiają optymalizację programów i dostosowanie trybu pracy do indywidualnych potrzeb. Działając intuicyjnie, wydaje się logiczne, by zadbać o to, aby urządzenie były maksymalnie zapełnione. Jednak nowoczesny sprzęt AGD, korzystając ze wbudowanej automatyki wagowej i sensorów, dostosowuje ilość wody do wsadu nawet przy niepełnym załadunku. Inwestycja w dobrej klasy zmywarkę pozwala zaoszczędzić wodę i cenny czas. Ręczne zmywanie powoduje ogromne straty wody, szacowane na 50l podczas mycia kompletu naczyń.

Prysznic, spłuczka, kran i słuchawka prysznicowe oszczędzająca wodę.

Zmieniając przyzwyczajenia lub rezygnując od czasu do czasu, z drobnych przyjemności można łatwo zaoszczędzić olbrzymie ilości wody. Zamiast zażywania kąpieli w wannie warto wziąć szybki prysznic. Dodatkowo zainstalowana słuchawka prysznicowa oszczędzająca wodę pozwala zmniejszyć zużycie wody nawet do kilku litrów na minutę. Dzięki napowietrzaniu wody,lub zastosowaniu bardzo wąskich oczek w siatce, strumień zyskuje na objętości, co pozwala zaoszczędzić nawet do 60% wody. Warto również pamiętać o tym by woda nie płynęła z kranu bez potrzeby np. podczas mycia zębów czy rozmrażania lub płukania warzyw i owoców. Pod lupę należy też wziąć spłuczkę w toalecie. Często pobiera ona największą ilość wody w ciągu dnia. Zamiana na oszczędną spłuczkę ogranicza marnotrawienie wody. Dowiedz się więcej na admix.pl żeby zacząć oszczędzać wodę.

Recykling wody.

słuchawka prysznicowa oszczędzająca wodę

Na koniec warto zastanowić się czy zużyta woda nie może być ponownie wykonana do innych czynności. W zależności od czystości wody może być ona użyta do: 

  • spłukiwania toalety;
  • podlewania kwiatków;
  • mycie podłóg, auta.

Świetnym rozwiązaniem jest montaż pojemników lub instalacji na wodę szarą. Bardzo eleganckie toalety z umywalką, nie tylko umożliwiają wykorzystanie wody po umyciu rąk do spłukiwania zbiornika WC, ale pozwalają również zaoszczędzić miejsce w ciasnej łazience. 

Dbając o środowisko i swój portfel.

Zmieniając swoje przyzwyczajenia i rozważnie korzystając z wody, można odciążyć środowisko i portfel. Już proste, niedrogie i łatwe w instalacji rozwiązania jak słuchawka prysznicowa oszczędzająca wodę lub oszczędna spłuczka dają wymierne korzyści.