Skimmer do basenu ogrodowego – pasuje także do basenów stelażowych i rozporowych

W basenie ogrodowym cały czas odkładają się różne zanieczyszczenia. Liście i gałązki spadające z drzew lub owady zmniejszają jakość wody i przyjemność z kąpieli. Aby się ich pozbyć, warto zastosować skimmer do basenu.

Skimmer basenowy – skuteczne oczyszczanie lustra wody

Skimmer to urządzenie, które montowane jest przy powierzchni basenu. Jego głównym zadaniem jest oczyszczanie lustra wody z unoszących się na nim zanieczyszczeń za pomocą pompy filtra wody.

Pompa filtrująca wywołuje ruch wody. Zamontowany przy jej wlocie skimmer zbiera większe zanieczyszczenia, dlatego nie przedostają się do pompy i nie powodują jej zablokowania. Może one wywołać poważną awarię pompy.

Dodatkowo, za pomocą skimmera można dozować chemię basenową.

Bardzo często skimmery kojarzą się z urządzeniami stosowanymi w basenach montowanych na stałe, ale można używać ich również w rozkładanych basenach ogrodowych.

Jaki skimmer do basenu ogrodowego wybrać?

W sprzedaży można znaleźć różne rodzaje skimmerów do basenów. Wśród wielu dostępnych skimmerów dostępne są także modele do rozkładanych basenów ogrodowych – rozporowych oraz stelażowych.

Baseny rozkładane współpracują ze skimmerami powierzchniowymi, które zakładane są na krawędź basenu. Regulacja uchwytu umożliwia dopasowanie sprzętu do każdego rodzaju konstrukcji.

Zatem skimmer do basenu (https://www.dobrebaseny.pl/SKIMMER-OCZYSZCZACZ-DO-WODY-p2590) to bardzo pomocny produkt. Dzięki niemu można cieszyć się czystszą wodą bez wysiłku, a także zabezpieczyć pompę filtrującą przed uszkodzeniami.