sansewieria i inne kwiaty w mieszkaniu

Sansewieria – roślina, która poprawi jakość powietrza w mieszkaniu

Sansewieria, nazywana także wężownicą lub językami teściowej, jest znaną rośliną, powszechnie uprawianą od wielu lat. Łatwa pielęgnacja i dekoracyjne liście zaskarbiły jej sympatię wielu miłośników domowej flory. Nie do przecenienia jest również dobroczynny wpływ sansewierii na jakość powietrza w mieszkaniu.

Remedium na zanieczyszczone powietrze w pomieszczeniu

Większość roślin doniczkowych produkuje tlen głównie za dnia. Rośliny gruboszowate, do których należy język teściowej, wydzielają tlen po zachodzie słońca, co czyni z nich idealny dodatek do wystroju sypialni. Sansewieria (zobacz na https://kwiatydonice.pl/sansewierie) jest uważana za niezmiernie efektywnego producenta tlenu, jednego z najlepszych wśród roślin doniczkowych.

Z uwagi na swoje zdolności neutralizowania toksyn, kwiat sansewieria doskonale sprawdzi się w miejscach, w których przebywają osoby wrażliwe na substancje chemiczne. Roślina ta wiąże szkodliwe związki wydzielane prze farby, kleje i lakiery stosowane w pomieszczeniach mieszkalnych.

Jak pielęgnować język teściowej?

Optymalne warunki uprawy sansewierii to temperatura 18-23 stopni Celsjusza w okresie letnim i 16 stopni Celsjusza w chłodniejszych porach roku. Sansewierie najlepiej odnajdą się w dobrze nasłonecznionym punkcie pomieszczenia, jednak nie jest to warunek bezwzględny. Kwiat język teściowej toleruje również stanowiska półcieniste, może więc zostać ustawiony z dala od okna. Roślina wykazuje także odporność na wahania temperatury i niską wilgotność powietrza w mieszkaniu.

Sansewieria jest bardzo wrażliwa na “przelanie”. Skutkiem nadmiaru wody będzie gnicie korzeni i obumarcie całej rośliny. Nie należy jej także zbyt często przesadzać.

Języki teściowej będą nie tylko ozdobą mieszkania, ale również wpłyną pozytywnie na nasze zdrowie i samopoczucie. Wychwytywanie z powietrza toksyn i produkcja znacznych ilości tlenu, czyni z sansewierii sprzymierzeńca w procesie oczyszczania powietrza w mieszkaniu.