Porcelana – jak wybrać idealny komplet?

Porcelana to jeden z tych elementów wystroju naszego wnętrza, który będzie nam towarzyszył latami. Nie jest to zakup sezonowy. Jak wybrać porcelanę, która będzie elegancka i jednocześnie wygodna w użytkowaniu? 

Kolor i wzór

Wybierając porcelanę z takich katalogów ofert: https://witek.pl/porcelana-stolowa/porcelana-wg-producenta/ warto mieć na uwadze, że nie jest to zakup na jeden sezon. Dobrej jakości porcelana może okazać się niemałym wydatkiem, ale dzięki ponadczasowemu designowi oraz wysokiej jakości produktu może służyć nam wiele długich lat. 

Jednym z najpopularniejszych i najczęściej wybieranych kolorów jest biały. Jest to kolor, na którym potrawy pokazane są w całej okazałości. Nic nie odwraca naszej uwagi od podanego dania. 

Bardziej wyszukane wzory mogą okazać się ciekawe w tym sezonie. Warto jednak zastanowić się, jaki będzie nasz odbiór porcelany za kilka lat. Nowoczesne wzory po kilku latach mogą stracić na aktualności, a porcelana może sprawiać wrażenie przestarzałej. 

Skrojona na wymiar

Zastanawiając się, jak wybrać porcelanę warto wziąć pod uwagę jej przeznaczenie. Czy komplet będzie używany na co dzień dla najbliższej rodziny? Czy może jest to komplet na specjalne okazje, gdzie będzie więcej osób?  

Porcelana codzienna może być kupiona na sztuki. Warto pamiętać, że renomowani producenci porcelany latami prowadzą tą samą linię porcelany. Daje to możliwość kompletowania serwisu powoli, gdyż nie musimy obawiać się, że z czasem wzór zostanie wycofany. Do codziennego użytku nie jest potrzebny duży komplet. 

Inaczej wygląda kupno kompletu porcelany na specjalne, świąteczne okazje. W takiej sytuacji warto skompletować serwis składający się z 12 części.