Popularne rodzaje lamp ogrodowych

Oświetlenie zewnętrzne ogrodu jest niezbędnym elementem każdego terenu przy domu. Może być ono wykonane przy pomocy różnego rodzaju lamp, wśród których można wymienić taki rodzaj jak kinkiet czy słupek oświetleniowy.

Kinkiety

Bardzo dobre oświetlenie w ogrodzie zapewniają lampy takie jak kinkiety. Oświetlają one w szczególności teren przy domu, a także miejsca takiej jak tarasy czy altany. Ten rodzaj lampy umieszczany jest najczęściej na ścianie budynku. Mogą być instalowane na dwa sposoby. Pierwszy z nich obejmuje lekkie oddalenie lampy od ściany, natomiast w drugim ten rodzaj produktu umieszczony jest płasko pod kątem. Kinkiety są najczęściej wyposażone w czujnik zmierzchowy, dzięki któremu włączają się w odpowiednim momencie, czyli gdy na zewnątrz robi się ciemno. Mogą one także zawierać element taki jak czujnik ruchu, czyli włączą się, gdy wyczują jakiś ruch w pobliżu. Są to bardzo popularne rozwiązania, ponieważ sprawiają, że nie trzeba ręcznie włączać lampy, bo włączy się ona sama.

Słupki oświetleniowe zewnętrzne

Kolejnym, bardzo popularnym rodzajem oświetlenia zewnętrznego jest produkt taki jak lampa ogrodowa słupek. Jest ona w szczególności wykorzystywana do oświetlania takich miejsc w ogrodzie jak różnego rodzaju ścieżki i chodniki. Mogą one być rozmieszczone na różnych wysokościach w ogrodzie, dzięki czemu będą wyglądały bardziej efektywnie. Słupek oświetleniowy także może być wyposażony w czujnik zmierzchowy oraz czujnik ruchu, co jest bardzo polecanym rozwiązaniem przy tego rodzaju produktach. Słupki oświetleniowe zewnętrzne przy ścieżce powinny być stosunkowo wysokie, natomiast produkty, które umieszczane są w celu oświetlania roślin mogą być niższe. Rośliny, które są oświetlone z dołu wyglądają zdecydowanie lepiej niż z góry. Ten rodzaj lampy polecany jest do ogrodu o każdej wielkości.