Płyty meblowe MDF – co warto wiedzieć?

Oryginalne płyty meblowe MDF, to nic innego jak połączenie zmielonego drewna i różnorodnych związków organicznych. Płyty uzyskuje się oczywiście po dokładnym sprasowaniu wcześniej wymienionych mieszanek przy bardzo wysokiej temperaturze. Półtwarde płyty o dość gładkiej powierzchni mają szerokie zastosowanie, dlatego też cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Godne polecenia są przede wszystkim płyty, na które nałożono specjalny laminat albo wysokiej jakości lakier.

Dlaczego warto postawić na płyty MDF?

Profesjonalne płyty meblowe MDF wyróżniają się bardzo wysoką gęstością i elastycznością, dlatego też można z nich wykonać naprawdę niepowtarzalne meble. Płyty MDF mogą pochwalić się również doskonałą odpornością na wilgoć, która jest zmorą tradycyjnych mebli drewnianych. Materiał ten wykorzystywany jest przede wszystkim jako front mebli. Do największych zalet należy zaliczyć konkurencyjną cenę, dużą paletę dostępnych kolorów oraz brak występowania niedoskonałości. Pamiętać należy jedynie o tym, że płyty MDF dość łatwo zarysować, dlatego też należy na nie uważać.

Meble z płyty laminowanej czy MDF – co wybrać?

Nowoczesne płyty meblowe MDF zdecydowanie lepiej sprawdzą się w łazience albo w kuchni. Płyty laminowane są najlepszym wyborem dla tych osób, które poszukują oryginalnych mebli do salonu albo sypialni. Osoby, które w pierwszej kolejności stawiają na wysoką jakość powinny postawić na płyty, które mają zabezpieczone obrzeża.