Płaski brodzik- sposobem, by nieco zamaskować brak porządku w łazience

Wnętrza można urządzać rozmaicie. Prawidłowość ta dotyczy także łazienki. Jedni wolą wannę, a drudzy brodziki prysznicowe. W zasadzie nie ma w tym nic złego, bo panuje ogólna zasada wolność Tomku, w swoim domku.

Zalety brodzika prysznicowego

Wśród najistotniejszych warto nadmienić:
• prysznicowy brodzik łatwiej się myje niż wannę. Nie trzeba przy tym zużyć, aż tylu detergentów czyszczących.
• prysznicowy brodzik rzadziej przecieka, bo ma szczelniejsze dno.
• brodzik w prysznicu nie powoduje, że woda wydostaje się sama na zewnątrz. No, chyba że zatkamy go korkiem lub nalejemy jej o wiele za dużo.
• brudny prysznicowy brodzik można jakoś zamaskować, na przykład zamykając szczelnie kabinę. Z wanną takie triki nie przejdą.

Czemu płaski brodzik to lepsza opcja dla ludzi zapracowanych?

Po pierwsze nie trzeba go aż tak mocno i często szorować. Po drugie można w nim myć brudne obuwie i wystarczy tylko niewielki strumień wody, żeby go potem oczyścić. Po trzecie odpływ w niskim i płaskim brodziku o wiele rzadziej się zatyka. Toteż nie czuć w łazience tego charakterystycznego, nieprzyjemnego zapachu. Po czwarte brodzik płaski to pomieszczenie, w którym komfortowo będą czuli się wszyscy członkowie rodziny. Poczynając od tych najmłodszych- na najstarszych kończąc.

Jakie plusy ma niski brodzik?

Po pierwsze zajmuje mniej miejsca. Po drugie nie trzeba się z nim specjalnie siłować, żeby zasunąć kabinę. Po trzecie można z niego w miarę szybko wyjść, przez co człowiek krócej marznie. Jest mniej ambarasu z jego montażem i nie trzeba się martwić, czy próg będzie pasował. Niskiemu brodzikowi nie można odmówić także prezencji. Gdy się dobierze do niego pozostałe elementy, łazienka też będzie prezentować się równie okazale. Nie ma kłopotu z jego kupnem, gdyż jest tak samo dostępny, jak inne modele.