Panele tapicerowane, czyli jak stworzyć przytulne wnętrze

Panele tapicerowane, czyli jak stworzyć przytulne wnętrze

Jednym z trendów w dziedzinie aranżacji wnętrz, który w ostatnim czasie najszybciej zdobywa popularność, jest pragnienie dodania pomieszczeniom domowym ciepła i przytulnego klimatu. Stojące w opozycji do wciąż modnego minimalizmu rozwiązania to nie tylko różnego rodzaju akcesoria, ale również elementy wykończeniowe. Ciekawą alternatywę dla tapet czy kamienia ozdobnego stanowią tapicerowane panele ścienne.

Tapicerowane panele – co to takiego?

Panele omawianego typu składają się z płyty wiórowej, specjalnie spreparowanej gąbki oraz obicia z przyjemnego w dotyku materiału, odpornego na uszkodzenia i zabrudzenia. Ich zastosowanie na ścianę – zamiast farby czy tapety – w widoczny sposób zmienia charakter pomieszczenia. Panele tapicerowane szczególnie popularne są w sypialniach, montowane u wezgłowia łóżka, ale doskonale sprawdzą się również w salonie czy przedpokoju.

Panele tapicerowane ścienne to nie tylko sposób na stworzenie wygodnego oparcia. Ich inne zalety to m.in.:

  • redukcja hałasu
  • dodanie wnętrzom przytulnego, a zarazem eleganckiego charakteru
  • zwiększenie bezpieczeństwa domowników (panele tego typu to dobry wybór dla pokoju dziecięcego)
  • łatwość montażu

Jak znaleźć najlepsze panele?

Poszukując odpowiedniej opcji, należy opierać się na charakterze pomieszczenia i własnych potrzebach. Np. panele obite czarnym welurem typu Magic Velvet sprawdzą się w stonowanych aranżacjach salonu, a pastelowe panele tapicerowane – np. w kolorze butelkowej zieleni – będą dobrym wyborem dla osób szukających spokojnych, naturalnych barw do wystroju sypialni.