Paletowy zawrót głowy

Największą zaletą, jaką oferuje łóżko do sypialni z palet jest to, że w zasadzie może wykonać je każdy uzbrojony w kilka podstawowych narzędzi. I oczywiście palety. Nie trzeba do tego wielkich umiejętności, wystarczy uruchomić wyobraźnię i do dzieła – a po kilku godzinach można wyciągnąć się na własnym, designerskim łóżku.

dwuosobowe łóżko z palet

Surowe, nie zawsze idealne

Zabierając się za budowę takiego łóżka, powinno się z gruntu przyjąć zasadę surowej estetyki. Dlatego też nie należy się zbytnio przejmować drobnym niedopasowaniem czy nierównościami – naprawdę ciężko znaleźć kilka palet o idealnie równych wymiarach. Kształt i wygląd łóżka z palet ograniczony jest w zasadzie tylko i wyłącznie wyobraźnią jego konstruktora. Najprostszy wariant to zmontowany z kilku palet podest, na którym układa się materac – i łóżko jest gotowe. Ale najbardziej zaawansowane konstrukcje mogą naprawdę przyprawić o zawrót głowy.

To tylko łóżko?

Zagłówki, baldachimy, szuflady na pościel, schowki, efektowne dodatki, podświetlenia, zaokrąglone rogi, różne kolory i sposoby wykończenia- opcji jest całe mnóstwo, a możliwości łączenia bardzo dużo. Czasami łóżko z palet nazywa się tak tylko z definicji, ponieważ do jego konstrukcji posłużyły nie całe palety, ale tworzące je klocki i deski.