Ościeżnica regulowana

Ościeżnice do drzwi – co warto o nich wiedzieć?

Estetyczne i dobrze działające drzwi to również zasługa odpowiednio dobranej i zamontowanej ościeżnicy, dlatego warto wybierać ją wraz z drzwiami. Ta sztywna rama zakładana na stałe musi idealnie pasować do otworu w murze. Czasem trudno ją dopasować, dlatego oprócz ościeżnicy stałej dostępna jest także ościeżnica regulowana.

Ościeżnica drzwi – co warto o niej wiedzieć?

Przede wszystkim w sprzedaży dostępne są ościeżnice stałe oraz regulowane. O ile stałą łatwo zamontować w standardowych i równych otworach, tak znacznie trudniej będzie to wykonać, np. w cieńszej ścianie. Ościeżnica przylega bezpośrednio do muru, więc również wszelkie krzywizny mogą nastręczać problem z jej montażem. Naprzeciw takim potrzebom powstały ramy regulowane, które bez większych problemów można założyć nawet w bardzo problematycznych miejscach.

Właściwości ościeżnicy regulowanej

Jej cechą charakterystyczną jest możliwość regulacji szerokości w pewnym dopuszczalnym zakresie. Najczęściej jest to około dwóch centymetrów. Jeśli chodzi o wysokość, to można ją regulować praktycznie bez ograniczeń. Jedynym wymogiem jest grubość muru nie mniejsza niż 7,5 cm. Ościeżnice regulowane sprawdzą się prawie zawsze w starszym budownictwie. Więcej szczegółów na GoldDoor.pl.

Ościeżnica regulowana

Materiał na ościeżnice

Ościeżnice drzwi produkuje się przede wszystkim z solidnych i trwałych materiałów, które w zależności od tego, gdzie będą montowane, mogą odznaczać się jeszcze większą odpornością, np. na warunki zewnętrzne. Najczęściej jest to PCV, MDF, materiały drewnopochodne, stal i aluminium.