Oryginalne heksagony. Jak wykorzystać płytki sześciokątne w kuchni?

Płytki o heksagonalnym kształcie to jeden z hitów w aranżacji wnętrz. Te modne okładziny na ściany i podłogi, które imitują plaster miodu, mogą być doskonałym wyborem nie tylko do łazienki. W jaki sposób można wykorzystać je w aranżacji kuchni?

Heksagony, czyli sześciokątne płytki ceramiczne

Heksagon to figura geometryczna składająca się sześciu boków oraz sześciu kątów. To dzisiaj najmodniejszy kształt w designie. Ceramiczne płytki sześciokątne tego typu można zobaczyć między innymi w łazienkach, ale również pasują one do innych przestrzeni, w tym do kuchni.

Do wyboru jest pełna paleta eleganckich heksagonów ceramicznych. Dzięki wielu kolorom płytek heksagonalnych można tworzyć niesamowite wzory, które powodują, że wnętrza nabierają oryginalnego wymiaru.

Największym powodzeniem wśród klientów cieszą się te przypominające beton oraz marmur, a także wykonane z tych materiałów, a ponadto modele jednokolorowe, w tym w kontrastowej czerni i bieli oraz w bardziej stonowanych kolorach – beżowym, pudrowym różu, błękicie. Płytki te mogą przybierać większe rozmiary, ale oferowane są również jako drobna mozaika, która umieszczona jest na praktycznych siatkach.

Płytki heksagonalne w kuchni

Modne heksagony będą również wspaniałym wyborem do kuchni. Dzięki płytkom sześciokątnym można uzyskać oryginalny efekt, ponieważ ich kształt jest ozdobą samą w sobie. Tworzą niekonwencjonalne, asymetryczne okładziny, które można wkomponować także w inne materiały, na przykład połączyć je z podłogą z paneli.

Możliwości aranżacji:

  • podłoga w kuchni,
  • ściany do połowy wysokości,
  • pas pomiędzy blatem a szafkami wiszącymi.

Kafelki w tym modnym kształcie będą zatem wspaniałym dopełnieniem nowoczesnej kuchni, ale warto wskazać, że płytki heksagonalne mogą stać się również świetnym wykończeniem retro aranżacji.