Nowoczesne pawlacze

Małe mieszkania w bloku przy odpowiedniej aranżacji mogą być niezwykle funkcjonalnym miejscem do życia. Warto jednak pamiętać, że mały metraż oznacza konieczność bardzo skrupulatnego zaplanowania przestrzeni. Dlatego w małych mieszkaniach idealnie sprawdzają się sprytnie ukryte schowki takie jak choćby pawlacze.

Czym jest pawlacz?

Jest to nic innego jak szafka montowana pod sufitem. Rozwiązanie takie sprawdza się w wielu mieszkaniach od lat przechowując wszelkiego rodzaju sprzęty. Współczesne pawlacze w niczym nie przypominają swoich poprzedników z PRL-u.

Obecne rozwiązania umożliwiają łączenie takiej skrytki z szafą, tworząc jedną wielką powierzchnię do przechowywania. Nie oznacza to, że stojące samodzielnie pawlacze tracą swój urok. Nic bardziej mylnego.


Nowoczesne pawlacze

Współczesny pawlacz bardziej przypomina nowoczesną szafę niż schowek. Dzięki nowatorskiemu podejściu do tematu, możliwe jest wykonania takich schowków na indywidualne zamówienie. Wystarczy wymierzyć odpowiednio przestrzeń oraz dobrać poszczególne elementy. Dzięki temu pawlacz będzie nie tylko podręcznym schowkiem, ale i ciekawym elementem dekoracyjnym.

Coraz częściej zdarza się, że schowek taki montowany jest we wnękach ścian. Oznacza to, że schowek ten jest niesamowicie dyskretnym rozwiązaniem. Nie rzuca się w oczy jak w przypadku masywnych mebli. Odpowiednio dobrany pawlacz może okazać się znakomitym sposobem na gustowne przechowywanie rzeczy.

Coraz więcej osób decyduje się na zakup mieszkania o stosunkowo niewielkim metrażu. Wiąże się to z dużymi oszczędnościami. Warto jednak pamiętać, że małe mieszkanie stanowi duże wyzwanie aranżacyjne. Na szczęście pawlacz jest znakomitym rozwiązaniem, które umożliwia uzyskanie dodatkowej przestrzeni do magazynowania swojego dobytku.