czarna ława

Nowoczesne ławy do salonu

Nawet w małym mieszkaniu znajdzie się miejsce na ławę. Najczęściej pełni ona wtedy podwójną funkcję – ławy i stołu. Jest to możliwe w przypadku ław rozkładanych i podnoszonych.

Ława do salonu

W dużym salonie ława ustawiana jest przy komplecie wypoczynkowym i jej wysokość powinna być dostosowana do wysokości siedzisk. Sięganie po przedmioty ustawione na ławie powinno być komfortowe, najlepiej by blat ławy był na wysokości kolan osoby siedzącej. Należy także pamiętać o odległości ustawienia ławy od sofy czy foteli. Musi ona zapewniać swobodne wstawanie, bez niebezpieczeństwa zahaczenia nogą o ławę.

Wybierając ławę do salonu trzeba mieć na uwadze, że stanowi ona tylko uzupełnienie całościowej aranżacji, a więc stylem powinna współgrać z pozostałym wyposażeniem. Szczególnie jest to istotne w przypadku salonów antycznych lub stylizowanych na antyczne. W przypadku salonów klasycznych wybór jest nieco większy.

Nowoczesne ławy i stoliki

Największą swobodę w doborze ławy dają wnętrza nowoczesne. W ich wystrój doskonale wpiszą się proste ławy wykonane z drewna w jednolitym kolorze, ławy szklane, ławy wykonane z kilku materiałów.

Nowoczesne ławy to nie tylko propozycja do pokoju dziennego. Doskonale nadają się także jako wyposażenie gabinetów, poczekalni i innych pomieszczeń firmowych, w których przyjmowani są klienci. Nowoczesne ławy nadają pomieszczeniom eleganckiego wyglądu i wywołują pozytywne reakcje.